Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a Netflix és az HBO GO kínálata volt a befutó.
A világjárvány következtében rengetegen estek saját lakásuk „fogságába”. Az unalom elkerülése végett ugyanezért rengetegen sorozatok nézésével töltötték az időt. A Metropol most összegyűjtötte, hogy mely filmsorozatok voltak a legkedveltebbek a rajongók körében.
Ha valaki véletlenül nem is látta, de bizonyára már mindenki hallott az HBO egyik legnagyszabásúbb sorozatáról. A könyvadaptáció befejező évada tavaly áprilisban debütált, de így is rengetegen választották idén is, az első hullám okozta bezártság enyhítésére. George R. R. Martin fantasyja világsiker lett, így biztosan sokáig marad a nézettségi élmezőnyben.
A Stephen King regényéből készült sorozatban Ralp Anderson detektív a tizenegy éves Frankie Peterson meggyilkolása ügyében nyomoz. Az első évadban 10 részben izgulhatunk és nyomozhatunk a természetfeletti dolgokat sem mellőző tipikusan „Kinges” sztoriban. A film nagy siker volt itthon és külföldön egyaránt, a hírek szerint van esély a folytatásra.
Nagy népszerűségnek örvend Charlie Brooker sorozata. A 3. évad már a Netflixre készült, és ekkortól robbant igazán. Az egyes epizódok mind különböző történeteket mesélnek el, amelyek egy olyan jövőben játszódnak, ahol a technológia csak részben vagy éppenséggel jobban fejlett a mi világunkénál. Az, hogy a technológia vette-e át a szereplők felett az uralmat, vagy ők alakították-e olyanná, újabb gondolatfolyamot indít el a nézőben.
Egy biztos, ha az HBO legsikeresebb sorozatait keresnénk, a Modern család az elsők között lenne. A sorozat nem egy sima szitkom, hiszen komolyabb témákat is boncolgat. Három különböző életvitelű család - akik rokonságban állnak egymással - vicces mindennapjait mutatja be 11 évadon keresztül, amely 250 részt foglal magába. A sorozatban többek között olyan híres színészek szerepelnek, mint Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen és Sarah Hyland. Az évadzáró idén került bemutatásra.
A minisorozat az 1986-os csernobili nukleáris katasztrófát dolgozza fel, amely az emberiség történetének egyik legsúlyosabb csapása. A sorozat által végigkövethetjük a tudósok Európa megmentéséért folytatott drámai küzdelmét, illetve magyarázatot is kapunk a miértekre. Az öt epizódból álló évad elképesztő nézettséget hozott világszerte. Craig Mazin író és Johan Renck rendező drámája magával ragadja a nézőket, akik szinte részesei lehetnek a szörnyű katasztrófának.
Az HBO sorozata Michael Crichton kultikus filmjének, a Feltámad a vadnyugatnak az újragondolása. A sorozat egy fiktív világban játszódik, egy technológiailag fejlett vadnyugati témájú vidámparkban, ahol a látogatók a legsötétebb vágyaikat is kiélhetik android ellenfeleiken. A Westworld harmadik, egyben utolsó évada idén került bemutatásra. Érdekesség, hogy az HBO saját gyártású műsorai közül a legnézettebb első évada a Westworldnek volt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre