
Halálos veszélyt jelenthet ez a vitamin: azonnal visszahívták a népszerű készítményt!
Egy népszerű étrend-kiegészítő termékcsaládot hívtak vissza.
Egyre több üzlet teszi lehetővé az online vásárlás lehetőségét, ilyen módon pedig fürdőruhát és fehérneműt is könnyedén rendelhetünk. De vajon rejt magában egészségügyi veszélyeket mindez? Erre keressük a választ.
A fürdőruha- és fehérnemű-vásárlás nem könnyű témakör, hiszen a méreten túl megannyi dolognak kell stimmelnie ahhoz, hogy jól érezzük magunkat a strandon és a mindennapokban. Hiába tudjuk a méretünket, az egyes üzletláncok néha teljesen más paramétereket kínálnak, nem is beszélve a különféle fazonokról, melyek ugyancsak megkövetelik az előzetes ruhapróbát.
Kényes holmik kölcsönbe?
Az interneten rendelt legtöbb ruhanemű megvásárlásától a jogszabályozás szerint 14 napon belül indoklás nélkül bárki elállhat, azaz visszaküldhetjük a termékeket, illetve cserét is kérhetünk. Ez egyben azt is jelentheti, hogy az általunk átvett, esetleg felpróbált, de valamilyen oknál fogva nem ideális holmik akár a piaci körforgásba is visszakerülhetnek. Az elállás során mindig érdemes elolvasni az adott webshop általános szerződési feltételeit, illetve visszaküldési szabályzatát, mert ebből megtudhatjuk, milyen opciókkal és milyen állapotban adható vissza egy-egy termék. Ha már használtuk, netán ki is mostunk egy adott ruhadarabot, nem élhetünk ezzel a lehetőséggel. A szabályok ellenére persze megtörténhet, hogy valaki nem elég körültekintő, ám ezzel már a következő vásárlónak gyűlhet meg a baja.
Az odafigyelésen (is) múlik
Egy fehérnemű és fürdőruha érzékeny holmi, főként az alsó részek, melyek az intim területekkel érintkeznek. Hiába próbálunk odafigyelni a higiéniára, előfordulhat, hogy a felpróbálás során elcsúszik vagy teljesen lejön a bugyi belső részéről a ragasztófólia, így utat engedve a különféle baktériumok megtelepedésének. Ez a kockázat különösen fokozódik, ha valaki nem tartja be az alapvető szabályokat, és nem fehérneműre, hanem csupasz testre próbál. Érdemes tudni, hogy a különféle baktériumok rövid ideig életképesek a textilen, mégis fontos beszélni arról, hogy egy-egy ilyen kihágásnak másokra névre – habár ritkán –, de akár komoly egészségügyi következményei is lehetnek.
Ha megtámadnak a baktériumok
A bakteriális vaginózis a hüvelyben természetesen jelen lévő baktériumflóra felborulása miatt alakul ki. Ilyenkor a „jó” baktériumok aránya csökken, a „rosszak” pedig elszaporodnak. Számtalan kiváltó oka lehet, és bizonyos kórokozók testnedv útján is tovább vihetők. Főként akkor veszélyes fehérnemű vagy fürdőruha vásárlás idején, ha azt közvetlenül előttünk, saját fehérnemű nélkül próbálta fel valaki. Tipikus tünet a híg, szürkésfehér folyás és a kellemetlen szag. Ha nincs megfelelően kezelve, visszatérő nemi betegség is lehet belőle. A gyógymód általában antibiotikumos hüvelykrém vagy tabletta.
Kiütések a nem kívánatos helyeken
A nemi herpeszt okozó vírus jellemzően bőr-bőr kontaktussal terjed, és rövid ideig a textilen is képes túlélni. A fertőzés jellemző tünete a nemi szervek környékén megjelenő fájdalmas, hólyagos kiütés, égő vagy viszkető érzéssel, ami néhány nap után kifakad és sebesedni kezd. Az első fertőzés gyakran erősebb tünetekkel jár, és mivel a vírus az idegrendszerben „alvó” állapotban, de ottmarad, visszatérő kellemetlenséggel számolhatunk. A fertőzés vírusellenes gyógyszerekkel jól kezelhető, a panaszok enyhíthetők, ám a vírus tünetmentes időszakban is fertőzhet.
Amikor felborul a normál egyensúly
A leggyakoribb gombás fertőzés, amit a Candida albicans nevű élesztőgomba okoz, normál esetben is jelen van a hüvelyben. Gondot akkor okoz, ha elszaporodik, ami történhet antibiotikum-kúra, legyengült immunrendszer, túl szoros ruházat, vagy hormonális változások hatására. Ám ha valaki úgy küld vissza intim ruhaneműt, hogy előtte már viselte, megizzadt, esetleg fürdött is benne, a gombák még néhány napig jelen lehetnek, ami szintén rizikófaktor. A fertőzés tünetei a viszketés, égő érzés, fehér, túrós állagú hüvelyfolyás, gyakran kellemetlen szag. A kezelés általában helyi, azaz hüvelykúppal, krémmel, vagy szájon át szedhető gombaellenes szerrel történik.
Mire figyeljünk?
1. Mindig viseljünk saját alsóneműt a próbafülkében és otthoni próba során, még a fürdőruha alatt is.
2. Kerüljük az olyan próbát vagy vásárlást, ahol a termék ránézésre is használt, gyűrött vagy hiányzik róla a higiéniai fólia.
3. Soha ne vegyünk fel alsóneműt, bikinit közvetlen bőrkontaktussal, még otthon, a csomag átvétele után sem. A legjobb, ha sortszerű alsóneműre húzzuk fel a holmit.
4. Első viselés előtt mindig mossuk ki a megvásárolt termékeket, akár új, akár akciós darab volt.
5. Lehetőleg megbízható, szabályozott és ellenőrzött webshopból, boltból vásároljunk, ahol garantáltan új és higiénikus termékeket forgalmaznak.
6. Kerüljük a használt, és visszáruként újra eladott fehérneműk vásárlását, ha nincs biztosítva a higiéniai ellenőrzés, illetve újracsomagolás.
Egy népszerű étrend-kiegészítő termékcsaládot hívtak vissza.
Minden körülmények között kitartanak egymás mellett.
A tudósok feltárták az okot.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.