
Májusi angyalüzenet: ez a 3 csillagjegy különös jelet kap az égiektől
Nagyon fontos, hogy figyeljünk a jelekre!
A természet patikája számos kincset rejt, melyek közül talán az egyik legérdekesebb a szőrös kutyatej. Ez a trópusi növény évszázadok óta része a hagyományos gyógyászatnak, és köszönhetően sokoldalú gyógyhatásának, napjainkban is nagyobb figyelmet kap.
A növény egyik legkiemelkedőbb tulajdonsága a gyulladáscsökkentő képessége. Hagyományosan húgyhólyag-, petefészek-, prosztata- és bélgyulladások kezelésére alkalmazzák - írja a Fanny magazin. Ehhez a növény forrázatát érdemes fogyasztani, vagy akár az ételünkbe is belekeverhetjük, például frissen egy salátába, szárítva pedig bármilyen főzelékbe, levesbe. Egyes kutatások arra engednek következtetni, hogy daganat visszafejlesztő hatása is lehet. A belső szervi polipok és a daganatos betegségek esetén naponta háromszor érdemes a növény teáját inni, sőt a kiázott növényt is érdemes megenni. Felhasználhatjuk a különböző eredetű szemgyulladások és a szemirritáció csökkentésére is. Ehhez a kihűlt teából cseppentsünk vattára, helyezzük a szemre és 10 percig hagyjuk rajta. A művelet naponta 2-3 alkalommal megismételhetjük. Amennyiben gyulladt szemünknek inkább a hideg borogatás esik jól, úgy a borogatás hidegen is alkalmazható. Így készítsük a teát: 4 teáskanál szárított növényt öntsünk le egy liter forró vízzel, majd hagyjuk ázni 10 percig. Ezután szűrjük le, és ízesítsük mézzel, ha szeretnénk.
A szőrös kutyatej antibakteriális és antivirális hatásai is figyelemre méltóak. A népgyógyászatban a növény forrázatát gyomorfekély, nemi betegségek, véres hasmenés, bőrfertőzések, vírusos herpesz, övsömör kezelésére is használja. A friss leveleivel borogathatjuk mellkast influenza és megfázás esetén, sőt, akár trópusi fertőzések kiegészítő kezeléseként is alkalmazhatjuk. Rovarcsípéseket és pattanásokat is kezelhetünk vele, ehhez a friss növény eltépett szárának a tejnedvével dörzsöljük be az érintett területet. Kiváló immunerősítő is, mely leginkább a gyomorra fejti ki jótékony hatását, így nagy segítség lehet a belekben megjelenő fertőző kórokozók terjedésének megállításában.
Használhatjuk égési sebek, ízületi fájdalmakra, fájó, repedezett sarok kezelésére, ehhez a szárítmányból készült főzetet borogatásként alkalmazzuk. Belső szervi fájdalmak, görcsök esetén pedig teaként fogyasszuk, mint ahogy légúti panaszok és asztma esetén is. Emellett csökkentheti a hányingert és megszüntetheti a hasmenést.
A szőrös kutyatej (Euphorbia hirta) nevét Numidia egykori királyának, II. Jubának görög udvari orvosáról kapta. A növény föld feletti részeiből polifenol jellegű anyagot mutattak ki kutatók, emellett sok, más növényből már ismert flavonoidot, fenolkarbonsavat, kumarin származékot és triterpéneket is.
Elsősorban Afrikában és Ázsiában honos. Abban rejlik a különlegessége, hogy ellentétben más kutyatejfélékkel, mérgező anyagokat nem tartalmaz, így használata is teljesen biztonságos. Gyógyíthatja a szem-, illetve bélbetegségeket, antibakteriális és vírusölő hatású.
Nagyon fontos, hogy figyeljünk a jelekre!
Ez a hálószobai tárgy árthat a gyerekeknek.
Vége a bárányok számolásának, itt a megoldás.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre