Kutatók számoltak be az ígéretes eredményekről.
Ígéretes lehetőséget kínál a látássérült emberek számára egy idegsejt méretű agyimplantátum. Az ilyen eszközök azokon a betegeken segíthetnek, akiknek a szeme sérült, de látókérgük aktív és képes jeleket fogadni.
A fejlesztések már az 1990-es évek óta folytak, de az elektródák nagy mérete és a fémek korróziója eddig nem tette lehetővé a hatásos gyógyítást ezzel a módszerrel. Egy kutatócsoportnak azonban most sikerült megoldaniuk a problémát mikroszkopikus méretű implantátumok kifejlesztésével. A TNW-n közzétett tanulmány szerint az implantátumokban lévő elektródák olyan jeleket küldenek az agynak, amelyek a vizuális információkat közvetítik, hasonlóan a képpontokhoz, amelyekből az általunk látott képek összeállnak.
A következő lépés egy olyan implantátum létrehozása lesz, amely több ezer elektródához csatlakoztatható
- mondta a projektet vezető Maria Asplund, aki szerint a kép részletessége azért kulcsfontosságú, mivel az agyi jelek által létrehozott kép nem olyan éles, mint amit egy teljes látással rendelkező személy látna.
A szakember beszámolója szerint a rozsdásodást úgy sikerült meggátolniuk, hogy az implantátumokban használt polimer, amely az elektromos jeleket alakítja át, egyúttal védőrétegként is szolgál a fém felületén.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre