A szülők felveszik a kesztyűt a közösségi média ellen.
A fájdalom nem enyhül, hiába teltek el hónapok a megmagyarázhatatlan szörnyűség óta. A brit Dowey család békésen töltötte tavaly az év végi ünnepeket odahaza, amikor megtörtént a tragédia. Az apa épp tévézett, egyik kedvenc csapata mérkőzése ment, de végignézni már nem tudta a meccset.
Egyszer csak hallom, ahogy a feleségem sikoltozik... olyan velőtrázó sikolyok voltak, amilyeneket még életemben nem hallottam, borzasztó volt
– emlékezett vissza Mark Dowey, aki azonnal odarohant párjához. A nő a fiuk szobájában volt. Előtte pedig a gyerek élettelen teste feküdt.
A 16 éves Murray normális, boldog tinédzser volt, szülei abszolút értetlenül álltak az öngyilkossága előtt. A rendőröknek viszont sikerült kideríteniük, mi is állt a tragédia hátterében.
A fiút a közösségi médián keresztül kereste meg valaki, aki vele egykorú lánynak adta ki magát, így kezdtek el csetelni, és a srác láthatóan teljesen belehabarodott. Az ismeretlen később azt kérte tőle, hogy küldjön magáról intim képeket, majd miután ezt megtette, megzsarolta azzal, hogy nyilvánosságra hozza a fotókat, ha nem fizet.
A fiúnak persze nem volt pénze, de alighanem nagyobb baj volt, hogy nem bírta elviselni a csalódást és a szégyenérzetet, azt, hogy így palira vették. Ezért dönthetett úgy, hogy eldobja az életét.
A pánik és a rettegés, amiben lehetett, nyilvánvalóan akkora volt, hogy azt hitte, ez az egyetlen, amit tehetett
– vélekedett az édesanyja, Ros Dowey.
A skót hatóságok nyomozása kiderítette, hogy a hamis profil mögé rejtőző zsaroló Nigériából írogatott áldozatának.
Ezek a bűnözők az internetet, a közösségi médiát, a társkereső alkalmazásokat, a webkamerákat vagy a pornográf oldalakat használják, de jól el tudják rejteni a nyomaikat, hogy névtelenek maradjanak
– mondta el a Daily Mailnek Joanne McEwan felügyelő.
Murray szülei most nemcsak azért küzdenek, hogy bíróság elé állítsák a zsarolókat, hanem azt követelik a közösségimédia-cégektől, hogy tegyenek lépéseket a platformjaikon lévő emberek és főleg a gyerekek biztonsága érdekében.
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelkielsősegély-számot, vagy keresse fel a www.ongyilkossagmegelozes.hu oldalt!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre