A hiú remények megakadályozzák, hogy továbbjussunk egy szorult helyzeten és meglássuk azt, ami valóságos és igaz.
A rossz kapcsolatban is jellemző, hogy a szenvedő fél azzal hitegeti magát, hogy egyszer majd jobb lesz… Ha mindenáron meggyőzzük magunkat valamiről, azzal elutasítjuk, hogy szembenézzünk a történésekkel, azok teljes valójában – írja a themindsjournal.com. A hiú remény elnyomja az igazságot – ha te is ezzel a problémával küzdesz, akkor megfigyelhetted már magadon az alábbi jeleket!
Az első jel az lehet, hogy nem először érzel így! Vélhetően volt már olyan kapcsolatod, amelyben nem érezted jól magad és folyamatosan bíztál a változásban, ami soha nem jön el. Láthattad a remény felcsillanását néhány apró dologban, de valójában sosem sikerült előbbre lépned.
A hiú reményekkel való küzdés jele, ha kényelmetlenül érzed magad, amikor valaki megkérdőjelezi azt, amiben te szentül hiszel. Lehet, hogy valaki a környezetben megpróbálja felnyitni a szemed és rávilágít a problémákra, ám te ilyenkor dühös leszel… Az a jó hír, hogy ebben az esetben legbelül már tudod, nincs igazad. Hidd csak el, ha a meggyőződésednek szilárd alapjai lennének, akkor nem kapnád fel a vizet.
„Mi van, ha tévedek? Mi van, ha ez helytelen? Mi van, ha hazudik?” Ha időről időre felmerülnek benned ezek a kérdések, akkor nyugtalan vagy, mert megpróbálsz valamit elnyomni magadban, pedig érzed, hogy nem minden stimmel.
A hiú remény további jele, hogy leveszed a felelősséget az érintettről, helyette pedig magadat okolod a történtekért. Akkor is csapdába kerültél, ha a másik személy nyomást gyakorol rád, hogy változtass, vagy másképp lásd a dolgokat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre