Akár már a kis óvodásoknak is elmondhatjuk, miért fontos a szelektív hulladékgyűjtés, környezetünk védelme, a hulladék csökkentése – persze nem mindegy, ezt hogyan tesszük. (X)
Ha nekik való, játékos formában fogalmazzuk meg, látványos sikereket érhetünk el körükben. Ráadásul ezzel most csatlakozhatunk az Európai Hulladékcsökkentési héthez ITT
Kis túlzással nincs olyan pici kor, amelyben ne nevelhetnénk környezettudatosságra a gyerekeket. Már az óvodások is érdeklődnek a környezet iránt, így jó irányba is befolyásolhatjuk őket. Meséljük el nekik, honnan jön a boltba egy-egy termék, mekkora utat tesz meg az étel, mire az asztalunkra kerül. Ennek kapcsán elmondhatjuk, mennyivel jobb, ha a közelből szerezzük be az otthonra valót, hiszen ezzel kevesebb üzemanyagra van szükség, kevésbé szennyezzük a Földet. Megbeszélhető, hogy a banán messze terem, míg a dinnye, körte nálunk is – ebből akár felelgetős játék is kerekedhet.
Azt is elmesélhetjük, mi lesz a szemétbe dobott holmival, de akár azzal is, amit valakik az út mellé dobnak. Kiemelendő azonban, hogy a pozitív példákat és a saját magunk által elvégezhető feladatokat hangsúlyozzuk, és ne azzal riogassunk, hogy tele lesz szeméttel a bolygó. Hiszen nem szorongást akarunk elérni, hanem cselekvő, a környezetéért tenni akaró embert nevelni.
Ennek kapcsán elmesélhetjük, hogy miért is fontos a szelektív gyűjtés. A színes kukák akár nevet is kaphatnak, így jobban megjegyzi az apróság, melyik kuka milyen fajta hulladékot szeret. Egy erdei kirándulás pedig arra is alkalmat adhat, hogy megmutassuk a gyereknek: ő is védelmezhet egy hatalmas fát pusztán azzal, hogy külön gyűjti a papírt, hiszen így kevesebb fát kell kivágni a papír készítéséhez.
Ráadásul most bármilyen kis vállalással csatlakozni lehet az Európai Hulladékcsökkentési héthez amivel együtt tesszük élhetőbbé a bolygót.
Nézz utána ITT. (X)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre