A kutatók kiemelten foglalkoznak azzal, hogy mi derítheti jobb kedvre az embereket járványhelyzetben.
Egy friss tanulmány rámutatott arra, hogy a természetfilmek nézése kedélyjavító hatású, csökkenti a negatív érzelmeket, és egyúttal enyhíti a magányt. A kutatók azért ásták bele magukat a témába, mert a koronavírus és az ahhoz kapcsolódó megszorító intézkedések, az izoláció nagyon megviselte az embereket, negatívan hatott mentális egészségükre.
A vizsgálat természetfilmek vetítésével zajlott – írja az IFL Science. A kutatók először elérték, hogy a résztvevők unatkozzanak - unalmas, irodai munkáról szóló beszélgetést játszottak le nekik. Ezután jött a hangulat javítása a természetfilmek erejével: a korallzátonyról vetítettek hagyományos és virtuális valóságot használó felvételeket. A felvételek javították a résztvevők hangulatát, csökkentették unalomérzetüket. Az interaktív VR-élmény még arra is képes volt, hogy jelentősen növelje a boldogságérzetet. Az alanyok arról számoltak be, hogy közelebb érezték magukat a természethez, és jobb kedvük lett.
Az eredmények rávilágítanak, hogy már természetfilmek nézése is sokat segíthet azokban az időszakokban, amikor az emberek karanténba kerülnek, vagy elővigyázatosságból a szokásosnál nagyobb mértékben vannak otthonukhoz kötve.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre