Ágnes minden ruhát felpróbál: 40 éve hordjuk a ruháit

Dankó Ágnes divattervező 2001-ben azzal a céllal hozta létre a márkát, hogy a minőségi alapanyagokból készült kollekciókat viselő hölgyek kiteljesedjenek nőiességükben, miközben nem kell feladniuk a kényelem iránti igényükből sem. A sikerek mögött küzdelmes évek állnak, de számtalan tervük van a jövőre nézve is.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.04.08.
tervezés

A ruhák hazai munkaerő bevonásával, szigorúan ellenőrzött munkakörülmények között készülnek.

Nem engedek el semmit, amíg nem tökéletes

„Minden szülővárosomból Dunaújvárosból indult. Még az exférjemmel alapítottuk, de már előtte is volt 1-2 márkánk. A válásom után 2000-ben Budapestre költöztem és 2001-ben megalapítottam a divatmárkámat. Furcsa kimondani, de közel 40 éve tervezek ruhákat” – elevenítette fel a kezdeteket Dankó Ágnes, aki a mai napig kiveszi a részét a napi munkából.

Nem engedek egy terméket sem gyártásba úgy, amíg ne próbáltam volna fel. Addig igazítom, csiszolom, amíg tökéletes nem lesz. A munkatársaim persze néznek nagyokat, amikor egy ruhát hatodszor is átalakítottatok, de maximalista vagyok és nem tudok valami úgy elengedni, hogy nem tökéletes. Azt gondolom, hogy az öltözködés ma már nem csak arról szól, hogy betesszük az adott terméket a kosárba és fizetünk. Egy jó „shoppingolás” egy jó hangulatú üzletben teljesen más élményt tud nyújtani, főleg, ha megfelelő kiszolgálással és stílustanácsadással párosul.”

Fotó: Magenta

Utazások adják az inspirációt

Ágnessel az élen egy tervezői csapat készíti a ruhákat, melyhez az inspirációt sokszor Olaszország adja. „Szeretek utazni. Kedvenc úti célom Olaszország, ahol minden tekintetben átszellemülök. Egy utazás után új energiákkal feltöltődve térek haza. Ilyenkor csak úgy pattog a szikra a tervezőasztalon” – tette hozzá mosolyogva Ágnes.

A cégnél több olyan munkatárs is van, akik a kezdetek óta a divattervezővel dolgoznak. Ahogyan a beszállítók és varrodák többsége is több mint 10-15 éve a céggel tart.

„Ragaszkodó típus vagyok. Ha valami bevált, azt tudatosan megbecsülöm és megőrzöm mind a magánéletben, mind az üzleti kapcsolatokban. Ezek a bevált partnerségek a világjárvány alatt felértékelődtek, mert az elmúlt két év sok mindent próbára tett. Felborultak a beszállítói láncok, és beszállítóink egy része már nem tudta régi önmagát adni. Minden átalakulóban volt, ezért nekünk is folyamatos készenlétben kellett lennünk, hogy olyan partnerekkel dolgozhassunk együtt, akik stabilan hozzák a tőlük elvárt színvonalat. Ellenkező esetben nem tudok kompromisszumot kötni és hezitálás nélkül megszakítom az üzleti kapcsolatot” – tette hozzá őszintén a divattervező, aki azt is elárulta, hogy az ő ruhatára is 80 százalékban Magenta termékekből áll.

„Csak olyan ruhákat tervezek és adok ki a kezemből, amit magam is szívesen viselek. Nekem ez szakmai kötelesség is, hiszen hordás közben is sokszor rájövök, mit lehetne még fejleszteni. A Magenta híres a jó minőségéről, sok vásárlónk mesélte, hogy az évekkel ezelőtt megvásárolt ruhákat még mindig hordják és hibátlanok. A kollégáim nagy része is Magentát hord. Nem kötelességből, hanem mert látják szakmailag azt a munkát és minőséget, amit beleteszünk. A termékeink egyébként itthon készülnek, magyar varrónők keze munkáját dicsérik és a hazai ipart erősítik. Ez mindig is fontos szempont volt számunkra. Amit csak lehet itthon szerzünk be, de sajnos ez évről évre nehezebb. Az elmúlt években bezártak a magyar anyaggyárak és kötödék. Így anyagjaink jelentős része Olaszországból jön, míg kisebb hányada Németországból és Görögországból” – mondta Dankó Ágnes.

A világjárvány okozta változások

2020-ban, amikor kitört a koronavírus-járvány és be kellett zárni a boltokat, a márka közel 10 ezer maszk legyártásába kezdett bele. Ezeket jótékony céllal adományozták el kórházaknak, közintézményeknek, tűzoltóknak. A céljuk az volt, hogy egy üzletet se kelljen bezárniuk – sőt, kettő újat nyitottak is – és törekedtek a munkahelyek megtartására is.

„A pandémia óta sokkal nehezebb az anyagok beszerzése. Hónapokkal előre kell cselekedni és megvásárolni az anyagokat, mert már senki nem gyárt raktárra. Olaszországi ügynökünk mindennap olyan cégekkel versenyez az anyagbeszállítóknál, mint Elisabetta Franchi, Intimissimi, Patrizia Pepe, Pinko vagy a Kenzo. Sok cég gondban is volt az elmúlt időszakban. A nem megfelelő alapanyag-ellátás miatt nem ritka, hogy egy-egy szezon kimaradt versenytársainknál. Én minden szezon előtt személyesen meglátogatom a gyárakat és kiválasztom a legszebb textíliákat. Korábban többször előfordult, hogy az általam választott anyagok és színek voltak a gyártó legnépszerűbb termékei a nagy divatcégeknél is. Ma már előfordul az is, hogy kikérik a véleményem…” – tette hozzá a divattervező.

Dankó Dániel, a márka marketingmenedzsere szerint most az inflációval, és az alapanyagárak növekedésével is meg kell küzdeniük.

„Kaptunk kritikát, hogy drágábbak lettek a termékek. Viszont az árak emelkedése egy idő után elkerülhetetlen, hiszen nemcsak az alapanyagok és a szállítás drágult, de a bérek is emelkedtek. Lehetetlenség tartani azokat az árakat, amik az elmúlt években voltak. Mi sokáig nem emeltünk árakat, de egy idő után muszáj volt beépíteni a termékbe” – mondta a marketingmenedzser.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás