Több mint kétmillióval fizetett többet érte, mint amennyiért kínálták.
Több mint kétmillióval ért többet a kikiáltási áránál ez a budapesti bélyeg-világkiállításon elkelt, 1923-ból származó fordított Madonna-bélyeg. A legismertebb tévnyomat érdekessége, hogy a középső részre kerülő Szűzanya-ábrázolás nyomódúcát véletlenül a szöveges részhez képest fordítva használták, így állt fejre Mária. Mire ez kiderült, már 80 darabot el is adtak a bélyegből, ám ezeknek csupán a negyede maradhatott fent, ezért kelt el ilyen magas áron most a bélyeg.
„Látszólag ez csak egy kis papírfecni, de a gyűjtők szemében hatalmas kincs” – indokolta a szokatlanul magas vételárat a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének (MABÉOSZ) elnöke. Homonnay Géza elmesélte, hogy Magyarország 1867-ben, az Ausztriával történt kiegyezéssel nyerte el a jogot az önálló posta felállítására, ekkor kezdett el saját bélyegeket is kiadni. Kevés maradt fenn belőlük, emiatt ezek értéke eleve magas. Ráadásul akad közöttük néhány tévnyomat is, amelyek legismertebbike a most elárverezett fordított Madonna 1923-ból.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre