Őrület! Nincs megoldás a Lime-balhéra?

A Metropol utánajárt a szétdobált közúti rollerek ügyének, azonban hetek óta nem kapunk választ a mindenkit érintő problémára.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.06.16.
a nap kérdése

Budapest utcáin egyre gyakrabban látni, hogy szanaszét hevernek a Lime-ok. Szerkesztőségünkbe hetente több kép érkezik az olvasóinktól arról, milyen helyeken vagy milyen szabálytalan helyzetekben hagyják a felhasználók az almazöld rollereket. Az esetekről a Metropol rendszeresen beszámolt, hiszen egyre több gondot okoznak a budapesti utakon az összevissza ledobott, a Dunából kihalászott, vagy éppen a telefonfülke tetejére feldobott Lime-ok.

Így parkolnak a körúton (Fotó: Metropol)

Az üggyel kapcsolatban megkerestük a Lime magyarországi működtetőjét is, azonban használható válaszokat hetek óta nem kaptunk tőlük. Munkatársunk se e-mailben, se telefonon nem kapott választ a feltett kérdéseinkre, csupán megköszönték az észrevételeinket. A céget több dologgal kapcsolatban is megkerestük, többek között azzal, hogy kit terhel a felelősség, ha valaki átesik a rolleren és komolyabban megsérül, de az is érdekelt volna minket, hogy milyen szankciók vonatkoznak azokra, akik kárt tesznek ezekben a közlekedési eszközökben. A Lime-ot az applikációban megadott telefonszámon is próbáltuk elérni, de az általuk megadott elérhetőség helytelen volt, ugyanis azon többszöri próbálkozás után se lehetett elérni a vállalatot.

Ha már a cég nem segít, megpróbálunk mi utánanézni a dolgoknak. Azt jó tudni: mindenki, aki kárt okoz egy ilyen Lime-szerkezettel, maga felelős a kárért – tehát ha balesetet okoz, összetöri vele a kocsinkat vagy kárt tesz a házunkban, a használón kellene behajtani. De ez nem egyszerű, mert a Lime-ot egy külföldi cég üzemelteti, amelytől nem egyszerű beszerezni az adott pillanatban használó személyes adatait, főleg, ha az illető is külföldi. A megoldás az lenne: ha bajunk van, keressük a céget, ami elérhetetlen... A kérdésünk: nem lehetne mindezt szabályozni?

Valahogy így kéne parkolni (Fotó: Shutterstock)

Amíg nincs megoldás, addig is a Metropol szeretné az egyéni felelősségre felhívni a használók figyelmét; vagyis ne hagyjuk az út közepén, illetve kapualjban a már nem használt közlekedési eszközöket, ugyanis veszélyes lehet a gyerekekre, idősekre és a látássérültekre is.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás