A kutatók is sokkot kaptak attól, ami az óceán mélyéről előkerült

A különleges élőlények fontos felismeréshez vezettek.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2024.10.30.
élőlény kutatás óceán felfedezés

Meglepő felfedezést tettek a tudósok. Különleges élőlényekre bukkantak a az óceán „alvilágában” egy 30 napos expedíció során.

A Schmidt Ocean Institute kutatóhajójával vizsgáltak egy közép-amerikai, a Csendes-óceáni Hasadékrendszerhez tartozó víz alatti vulkánt. Ez a terület a Csendes-óceán fenekén, két tektonikus lemez találkozásánál található, ahol kürtők nyílnak, amelyeken keresztül a tengervíz és a földkéreg alatti forró magma találkozik, egyfajta víz alatti „hőforrást” létrehozva. A kürtők körüli területeken különféle tengeri élőlények, például baktériumok, kagylók és csőférgek gyűlnek össze, amelyek az extrém mélységekben  is fennmaradnak. Bár a kürtői ökoszisztémát alaposan tanulmányozták, a kürtők alatti részek nagyrészt elérhetetlenek maradtak.

Az SuBastian nevű távirányított robot segítségével a kutatók váratlan felfedezést tettek: a kürtőkhöz kapcsolódó barlangokat találtak, amelyekben akár fél méteres óriási csőférgek és más élőlények éltek. A kutatás azt sugallja, hogy a felszíni és felszín alatti ökoszisztémák összeköttetésben állnak, lehetővé téve az élet fennmaradását váratlan helyeken.

Dr. Sabine Gollner tudós szerint az állatok számára kedvező környezet alakulhat ki a hidrotermális kürtők alatt, ami lenyűgöző felismerés. A tengerek, óceánok mélyén vagy azok fenekén sokkal több szervezet élhet, mint amiről a tudósok eddig tudtunk - írja a CNN









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás