Berobbant a kánikula, így locsold a virágaidat, hogy túléljék

Növényeid érdekében, hogy nyáron is végig pompázzanak, ezeket a tippeket kell betartanod.



Megosztás
Szerző: K. C.
Létrehozva: 2024.07.01.
locsolás növény öntözés kánikula virág

Hőségriadó idején nemcsak az embereknek és az állatoknak, de a növényeknek is szükséges némi extra törődés.

Képünk illusztráció / Fotó: Pexels

Néhány alapvetést jobb, hogyha szem előtt tartunk, ha nyáron a hatalmas hőségben locsoljuk a növényeinket, nehogy alul- vagy túlöntözzük őket. A Mindmegette gyűjtötte össze a 4 legfontosabb szempontot, amit mindenképp be kell tartanunk! Íme:

  1. Kánikulában ne öntözzünk napközben! A túlzott párolgás miatt nem érdemes a déli órákban locsolni, sokkal eredményesebb, ha ezt reggel vagy este tesszük.
  2. Mindig a gyökérzónára fókuszáljunk öntözéskor: fontos, hogy a gyökérzetet érje el a víz, a felszíni locsolás nem tesz jót a növénynek, ezért praktikus beszerezni egy hosszú csőrű locsolókannát, amivel célozzuk be a növények tövét, és lehetőség szerint csak oda öntsük a vizet.
  3. Takarjuk be, vagyis mulcsozzuk a földet! Nemcsak a kertekben, balkonládáknál is jó szolgálatot tesz, ha fenyőkéreggel, ágnyesedékkel takarjuk le a talajt a  növények alatt, ami egyrészt mutatós, másrészt javítja a talaj minőségét, de emellett nem engedi elszökni, megőrzi a talaj nedvességét kánikula idején.
  4. Ha a levelek az egész napos forróságtól délutánra lekókadtak, langyos állott vizet öntsünk óvatosan a földjükre! Ehhez érdemes egy pár műanyag flakont csapvízzel megtölteni, és 1-2 nap múlva azt használni öntözővízként. (A növények eleve jobban szeretik a környezet hőmérsékletével nagyjából megegyező, kissé állott vizet, így ha ebből rendszert csinálunk, garantáltan meghálálják!)

+1 TIPP: Időnként egy pálcával pár centi mélyen lazítsuk a cserepek, ládák földjét, mert az összetömörödött földben sem érzik jól magukat a növények.
 

 

Top hírek









Hírlevél-feliratkozás