A nyugati sajtóban már a háborúra készítik fel az embereket

A cikkek többségében szóba sem kerül egy esetleges béke lehetősége. Háborús pszichózis kerítette hatalmába a nyugati közbeszédet.



Megosztás
Szerző: WM
Létrehozva: 2024.05.16.
Módosítva: 2024.05.16.
Donald Trump Nógrádi György Választás 2024 béke háború

Háború, háború, háború... a nyugati sajtóban sorra jelennek meg azok a cikkek, amelyekben arra készítik fel a lakosságot, hogy a Nyugat és a Kelet egy elkerülhetetlen háború küszöbén áll. Ahelyett, hogy azt fejtegetnék írásaikban, hogy egy ilyen beláthatatlan következményekkel járó fegyveres konfliktust miként lehetne elkerülni, a nyugati sajtó szinte már tényként közli, hogy a III. világháború kitörésében márcsak a mikor a kérdés. 

Térképen mutatják, hogy az egyes európai országoknak mi lenne a szerepe a háborúban  
Forrás: Daily Mail

A Daily Mail nevű brit hírportál és napilap is arról ír cikkében, hogy az elmúlt hetekben jelentős orosz katonai sikerek voltak tapasztalhatók a fronton, miközben az ukrán katonák fásultak és lőszerhiánytól szenvednek. Az erről szóló átfogó elemző cikk címe: 

Így készül fel Európa és Nagy-Britannia a III. világháborúra: interaktív grafika mutatja, hogyan fogja megállítani a Nyugat Putyint.

A hírportál ennek fényében összeállított egy térképet (lásd feljebb), amin az látható, hogy az európai országok milyen szerepet vállalhatnak egy nagyobb háború esetén. A tréképről az olvasható le, hogy

  • Lengyelország és Svédország hajlandó atomfegyvereket telepíteni az országuk területére;
  • Közben Lengyelországban új óvóhelyeket hoztak létre;
  • Németország a hadseregét „háború kész” állapotra frissíti, ennek keretében bevezethetik újra a kötelező sorkatonaságot;
  • Franciaország megépíti a valaha volt legnagyobb atom-tengeralattjárót;
  • Nagy-Britannia a GDP 2,5 százalékra emeli a katonai kiadásait, valamint hajlandók amerikai nukleáris fegyvereket fogadni. 

 

Háború vagy béke – ez a júniusi választások tétje

Érdekes módon a nyugati lapokban egy fél mondat erejéig sem merül fel a béketeremtés lehetősége, a teljes nyugati közhangulatot a háborús pszichózis uralja. Ezért is mondják azt a békepárti erők, hogy Európa vezetésében változásra van szükség, aminek mérföldköve lehet a június 9-ei európai uniós választás. 

Orbán Viktor magyar miniszterelnök a kampánykörútjának állomásain gyakran elmondja a jelenlévőknek, hogy a soron következő választás tétje: háború vagy béke.

Az a kérdés, hogy ez a többség kinyitja-e most a szemét, és ha kinyitotta a szemét, akkor elmegy-e szavazni, és hajlandó-e a békére szavazni. Ha ez a többség a békére szavaz, akkor ennek a többségnek végül is érvényesülni fog az akarata. Ez az európai választás tétje, és ez nemcsak Brüsszelben igaz, meg Párizsban, meg Berlinben, meg Bécsben, hanem ugyanez a tétje a dolgoknak Nyíregyházán meg Nagykállón is

– jelentette ki Orbán Viktor a nyíregyházi látogatása során. 

 

Nógrádi György: Donald Trump jelentheti a békét

Korábban a Metropolnak exkluzív interjút készített Nógrádi György biztonság politikai szakértővel, aki elmondta, hogy mikor lehet ismét béke Európában:

Abban a percben, hogy megállapodik egymással Moszkva és Washington, a béke lehetséges Kijev feje fölött is. Az én megítélésem szerint akkor lehet béke, ha Donald Trumpot megválasztják. Az új amerikai elnököt 2025. január 20-án iktatják be Washingtonban. Donald Trump kerekperec bejelentette, hogy győzelme esetén közölni fogja Ukrajnával, hogy mi a feladata. Ha azt nem teljesíti, akkor nem kap több amerikai támogatást és összeomlik. Jelenleg ott tartunk, hogy Ukrajna nyugati támogatás nélkül órákig vagy maximum napokig tudna működni. Trump azt is közölte, hogy ezt követően tárgyalni fog Vlagyimir Putyinnal, ami lehetővé tesz egy orosz–USA megállapodást Ukrajna feje fölött. 

Az interjúról készült videónkat itt tudod visszanézni:


 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás