A tudósok jelenleg lázasan ügyködnek a meteorit vizsgálatán.
Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, az univerzum benépesítésének egyik formája lehet az, ha az idegen létformák a meteoritok segítségével jutnának el az univerzum egyik végéből a másikba. Ehhez csupán arra van szükség, hogy olyan baktériumok és életformák tapadjanak az űrsziklákhoz, amelyek képesek túlélni az extrém szélsőséges helyzeteket is. A japán Hokkaido Egyetem kutatói most ezt az elméletet tesztelik, miután a DNS-tesztjük 5 komponenst is talált egy meteoriton, amelynek segítségével bizonyíthatnák, hogy van-e élet más bolygókon.
A DailyStar számolt be a tudósok céljáról, mint írták, az aszteroidát cseppfolyósították, és a meteoritpor különböző kémiai vegyületeit vizsgálják. 5 komponenst találtak már rajta, ezek az adenin, guanin, citozin, timin, és az uracil. A kutatók szerint nagyon közel vannak ahhoz, hogy bizonyíthassák az idegen élet nyomait az űrben.
Daniel Glavin, a NASA Goddard Űrrepülési Központjának munkatársa nyilatkozott a lapnak a kutatás részleteiről:
Elkészítettük a DNS- és az RNS-teszteket is a vegyületen, és a földi élethez szükséges összes nukleobázist megtaláltuk benne. Ezek jelen vannak a meteoritokban
– kutatótársától Yasuhiro Oba geokémikus vette át a szót –
A mi kimutatási módszerünk nagyságrendekkel érzékenyebb, mint a korábbi tanulmányokban alkalmazottak. Egyelőre még nem elegendő a bizonyítékunk arra, hogy léteznek földönkívüliek, de a kutatók pozitívan állnak hozzá.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre