Kirobbanó egészségnek örvend a Szomszédok igazi Etusa. Az asszony éppen abban a gazdagréti lakásban él, ahol annak idején a teleregényt forgatták. A Metropolnak örömmel elmesélt néhány kulisszatitkot, és azt is elárulta, milyen kapcsolatot ápolt a teleregény színészeivel.
Megtaláltuk az igazi Etust. A szépkorú asszony a Csíkihegyek utca 1. szám alatt, vagyis éppen abban az épületben lakik, ahol a híres teleregényt, a Szomszédokat forgatták 1987-től. A Magyar Televízió az első hosszabb időt megélt hazai szappanopera kedvéért az első emelet mindhárom lakását megvásárolta a kitalált Takács, a Mágenheim és a Vágási család számára.
Az épület akkori lakói vegyes érzésekkel emlékeznek vissza a heti egy-két napot igénybe vevő forgatásokra. Van, aki szerint megkeserítette az életüket, hogy a stábtagok kiterítették a kábeleket, és időről időre akadályozták a közlekedésüket, hogy ne másszanak bele a felvételekbe, mások azért nehezteltek, mert az éjszakai forgatások alkalmával az utcán felállított reflektorok bevilágítottak a lakásukba. A Vágási-lakás feletti közvetlen szomszéd szívélyesen fogadott minket, és örömmel mesélt élményeiről. Sebes Józsefné, leánykori nevén Tóth Etelka büszkén elárulta: egy érdekes véletlennek köszönhetően történetesen Etus a beceneve. Pontosan az, mint a széria egyik főszereplőjének, a keramikusnak, Julcsi nagymamájának.
Egy lényeges különbség van köztem és Csűrös Karola művésznő karaktere között. Magam is imádom a kerámia dísztárgyakat, amikkel tele a lakásom, ám magam nem vagyok keramikusművész, a Vasedényben dolgoztam boltvezetőként
– nevetett vendéglátónk, akitől megtudtuk, hogy a házban az egymás alatt elhelyezkedő lakások elrendezése azonos, ezért kijelenthető, hogy Vágásiék Etuséhoz hasonló ingatlanban töltötték a mindennapjaikat. Az asszony egyébként az épület első lakója volt. Természetesen rendszeresen találkozott a stábtagokkal, mi több, előfordult, hogy kisebb szívességeket tett nekik.
Becsengettek, ha szükségük volt egy üvegre vagy egy pohárra, mert éppen hiányzott a kelléktárukból. Nagy élmény volt, hogy az egyik jelenetet is nálam vették fel, amelyben Mágenheim doktor ellátott egy rosszul levő gyereket. Megkértek, hogy főzzek egy kávét, amit végül a felvételen egy színész nyújtott át neki. A csészét máig nagy becsben tartom
– mosolygott Etelka.
„A szobám használatáért gázsit is kaptam. Az összegre már nem emlékszem, de arra igen, hogy jól jött a háztartásba. Komoly pénznek számított” – mesélte a nyugdíjas asszony.
Etus a legjobban Lenke nénit, azaz Komlós Jucit kedvelte.
Egy tüneményes hölgy volt. Egyszerűen képtelenség volt neki előre köszönni. Egyáltalán nem voltak sztárallűrjei. Persze nagyon kedves volt Csűrös Karola, azaz Etus is. Mindig érdeklődött a családról, mert nagyon szerette a gyerekeket. Egy igazi színésznő volt, de mellette ember is
– idézte fel emlékeit Etelka.
Etus elárulta: a lakásában a Szomszédok befejezése után eltelt évtizedekben lecserélte a bútorzatot. Az épületben is történtek változások, például újrafestették a falakat.
„A házban eredeti többek között a folyosók pvc-burkolata, a lépcsőkorlátok és a lift” – tudatta Sebes Józsefné, és hozzátette: a Szomszédok-turizmus máig létező jelenség.
Rendszeresen érkeznek csoportok, hogy megnézhessék, hol zajlottak a forgatások. Én szívesen beengedem őket, hogy fényképeket készíthessenek magukról a folyosókon
– árulta el Etus.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre