A DK vezette kerületben nagyobb a baj, mint azt korábban gondolták. Bizottság felállítását kezdeményezte az óbudai Fidesz–KDNP, hogy a Dunába engedett hígított szennyvíz Római-partra gyakorolt hatásait megvizsgálják.
Nem tud mit kezdeni Kiss László DK-s polgármester az Óbudánál Dunába ömlő méreggel és hígított szennyvizekkel, a kérdés kezelésével. Ez derült ki a legutóbbi képviselő-testületi ülésen, ahol Gyepes Ádám fideszes képviselő vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a római-parti szabadstrand fölött állandó jelleggel kiömlő fekália hatásairól. A polgármester úgy menekült, hogy kontrázott: ő inkább a folyóba szivárgó gázgyári mérgek kármentesítésének ügyét vizsgáltatta volna, de azonnal kiderült, ez ügyben is az ő hibájából nincs előrelépés...
A bizottság elsődleges feladata, hogy megvizsgálja a Dunába engedett hígított szennyvíz hatásait. A bizottság további feladata, hogy fényt derítsen arra: ha a Fővárosi Csatornázási Művek állításai igazak és a cég minden beengedés előtt tájékoztatta az önkormányzatot, akkor miért nem értesítették erről az adott napokat követően a strandot használókat?
– mondta Gyepes Ádám a Metropolnak. A kormánypárti képviselő hozzátette: a bizottság felállítására azért lett volna szükség, mert Kiss László polgármester továbbra is eltitkolja az információkat az óbudaiak elől és nem hajlandó válaszolni a képviselők által feltett kérdésekre.
Mint ahogy korábban megírtuk, csak idén nyáron 23 alkalommal engedtek fekáliát a Dunába Óbudán, amelynek beáramlását Kiss László eltitkolta a strandszakasznál fürdőzők és sportolók elől. Annyival intézte el a dolgot, hogy a nagy esőzésekre hivatkozva lezáratta átmenetileg a szabadstrandot. A helyi Fidesz szerint ez büntetőjogi kérdéseket is felvet.
A vizsgálóbizottság létrehozását „trollkodással” próbálta megakadályozni az elhallgatásban cinkos baloldal. Szerintük inkább az egykori gázgyár területéről a Dunába szivárgó mérgező anyagok ügyében alakult volna bizottság.
Ez a kezdeményezés azonban nem szólt másról, mint hogy elterelje a figyelmet arról: Kiss László az elmúlt 4 évben nem tett semmit ebben az ügyben sem.
Ahogy az MVM legutóbbi nyilatkozataiból kiderült, a 2019-es választást követően a társaság képviselői több alkalommal is próbálták felvenni a kapcsolatot Óbuda-Békásmegyer polgármesterével a kármentesítés egyeztetésének céljából, de a DK-s Kiss László mind ez idáig elzárkózott ettől. A Fidesz–KDNP részéről nincs akadálya annak, hogy a felállított bizottság Kiss László két ügyét is megvizsgálja, ezért annak érdekében, hogy egyik fontos téma se essen áldozatául a baloldal felelőtlen trollkodásának, visszavontuk a javaslatunkat, és a következő testületi ülésen újból beterjesztjük
– tette hozzá Gyepes Ádám.
Jobb lenne, ha Kiss László foglalkozna a Dunába szivárgó mérgekkel
A Dunába szivárgó mérgek a legfrissebb vizsgálati eredmények szerint: a rákkeltő benzol 19-szeresen, az ugyancsak rákkeltő arzén ötszörösen, más egészségkárosító vegyszerek pedig több ezerszeresen lépik túl a határértéket a vízben. A Gázgyár jogutódjait kötelezték a mérgek eltávolítására. Legutóbb 2022 végéig kapott határidőt a jogutód a kármentesítésre, ám a hatóság később maga adott hosszabbítást 2026. április végéig.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre