Kánya Tamás több, mint 15 éve foglalkozik természetművészettel. Leginkább a Római-parton alkot, ahol új sárszobrokat fedeztünk fel a fák törzsein.
Kánya Tamás a Római-part természetművésze újabb alkotásokkal kápráztatta el az embereket: sárból készült szobrokat készített a fák törzsére. Szerencsére az árvíz nem érte el a fákat és Tamás művei érintetlenek maradtak.
Tamás piros biciklijével járja a fővárost, hogy az alkotásainak megfelelő helyszínt találhasson, a legkedveltebb helye nem más, mint a Római-part. Régen ötvös volt, de már több, mint 15 éve a „természetművészetének” él. Többek között készít szobrokat uszadékfából és sárszobrokat a fákra, valamint mandalákat a homokba.
Közel 20 éve lejárok a Római - partra. Eleinte fotózni akartam, de úgy láttam mindenki ugyanazt fotózza állandóan, a fákat a vizet. Aztán először kavicsokból kezdtem el készíteni dolgokat, majd uszadékfából
- mesélte korábban a Metropolnak Kánya Tamás, aki 2013 óta foglalkozik természetművészettel.
A művész maga is meglepődött, hogy sikerül sárból szobrokat létrehoznia.
"Nekem is csoda volt, hogy megmarad, én sem akartam elhinni. Mikor az emberek megtudják, hogy sárból készültek a szobrok, akkor általában még jobban tetszik nekik" - mondta a művész, aki saját bevallása szerint soha nem tanult szobrászatot, ezért még folyamatos gyakorlással szeretné tökéletesebbé tenni alkotásait.
Amikor elkezdem még nem látom magam előtt, hogy mi lesz belőle, de a végére csak kialakul az arc. Ott még nem tartok, hogy tudatosan arcokat készítsek, majd lehet, hogy egyszer, ha belejövök sikerül.
Tamás kedvelt területeinek a nagy része jelenleg víz alatt van, de ő megtalálta a módját és a parttól távolabb lévő fákra készített agyagszobrokat.
Az alábbi fotóra kattintva képgaléria nyílik a csodás alkotásokból:
A land-art arról szól, hogy nem maradandó. Külföldön általában a természet teszi tönkre, az eső a vihar, az állatok, nálunk sajnos többségben az emberek. Ezért nem lehet nagyon maradandót alkotni, ami engem nem nagyon zavar, de az embereket igen, mert szívesen megnéznék élőben. Nekem a fénykép a fontos, hogy meglegyen. Általában le tudom fényképezni, amit elkészítettem, de 8-9 éve volt, mikor kőoszlopokat építettem és összedőlt az egész mielőtt letudtam volna fotózni
- mesélte a férfi.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre