Megkésett gasztroforradalmat vitt véghez Judit Montrealban, aki házias magyar ízekkel hódít a messzi és fagyos országban, ahol szerinte minden az evésről szól.
Ki ne emlékezne a szocializmus ételcsodájára, amit akár magyar hamburgernek is nevezhetünk, illetve, ami annak idején elengedhetetlen kelléke volt az utcai büféknek, az utasellátóknak. Ez nem volt más, mint a rántott húsos zsömle, ami sajátos reneszánszát éli napjainkban Montrealban, köszönhetően Szabó Juditnak.
Mindig is a turizmus és gasztronómia volt a hobbim, a szenvedélyem, így egy kanadai látogatás után a lehetőséget, a piaci rést meglátva döntöttem úgy, hogy áthelyezem az életem Montrealba, és egy amolyan kifőzdét nyitok
– kezdett bele Judit, aki lapunknak elmondta, hogy első kanadai útja után azt látta, hogy az evés központi kérdés odaát, és számos nemzet konyhája megtalálható, de a magyarból hiány van.
„Sok kint a dolgozó, tanuló és számos '56-os magyarral találkoztam, akik mind a hazai ízeket hiányolták, így gondoltam, miért is ne próbálnám meg. Hungarian Cuisine néven egy kifőzdét nyitottam, ami csak kiszállítással foglalkozott, majd ez egyre jobban kinőtte magát” – fejtette ki az étteremvezető, aki azt is megosztotta a Metropollal, hogy ahogy egyre nőtt az igény a termékei iránt, bővített, most már be is tud ülni hozzájuk néhány vendég és egy kis élelmiszerbolttal is kiegészítette a kínálatot, ahol magyar és Kelet-európai fűszereket, különlegességeket is árul.
Klasszikus, házi, magyaros ételekkel indultunk, és ezt szezonálisan változtattuk, most éppen a bejglit, a zserbót és karácsonyi sütiket keresik a leginkább, de a gulyásleves, rántott hús, vagy a csirkepaprikás örök slágerek
– fogalmazott Judit, aki látva a kinti igényeket, felélesztett egy régi, egy igazi retró ételt is, ami közkedvelt lett a kanadaiaknál.
„Ebédre gyakran szendvicset vesznek az itteniek, ami gazdagon megrakott, és amolyan egytálétel jellege van. Ekkor döntöttem úgy, hogy újraalkotom a rántott húsos zsömlét, persze a mai igényekhez igazítva, és szerencsére ez bejött, de emellett a gulyás és a rántott csirkés szendvicsek is kelendőek” – osztotta meg velünk a vállalkozóhölgy, aki különösen büszke arra, amikor egy-egy vendégük olyan dicsérettel illeti, hogy olyan az illat náluk, mint anno a nagymamája konyhájában Magyarországon.
Ezek a bókok is azt erősítik, hogy folytatnom kell, amit elkezdtem és remélem, hogy még jó ideig kiszolgálhatom az itt élőket, legyenek azok magyarok, kanadaiak, vagy éppen kelet-európaiak
– zárta Judit.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre