Megy a találgatás, hogy mi lehet.
Alexander Tan az ausztráliai Queensland tartomány Maroochydore strandján sétálgatott, amikor valami egészen szokatlan, hátborzongató dologra figyelt fel. Először azt hitte, hogy egy kutya fekszik a parti homokban, de amikor közelebbről is megvizsgálta a mozdulatlan lényt, rájött, hogy még sosem látott ilyent.
Emberszerű mancsok, hosszú gyíkfarok, és olyan orr, mint egy oposszumé, valamint fekete szőrfoltok a testén
– számolt be horrorisztikus felfedezéséről a férfi, aki a közösségi médiában tette közzé tavaly a helyszínen készített felvételét, és azt írta a posztjához, hogy meghívja egy ínyenc ebédre azt, aki azonosítani tudja az elpusztult lényt. Nem csoda, hogy videója nyomán széles körű találgatás indult az online térben a tetem eredetéről. Az élénkebb fantáziával megáldott kommentelők szerint egy szerencsétlenül járt földönkívüli, vagyis ufonauta holttestét vetette partra a hullámverés.
Egy ausztrál zoológusprofesszor azonban most lehűtötte a kedélyeket.
A Queensland Múzeumból Heather Janetzki kollégámmal folytatott konzultációt követően egészen biztosak vagyunk abban, hogy egy bomlástól felpuffadt és a szőrzetét elvesztett rókakuzuról van szó
– mondta el a Courier Mailnek Stephen Johnston, aki szerint a szárazföldi állatot valószínűleg az árvíz sodorhatta az óceánba.
Az Ausztráliában őshonos rókakuzu ( Trichosurus vulpecula ) az erszényesek alosztályába tartozó emlősfaj, amely a kontinens csaknem valamennyi erdős területén fellelhető. Hossza átlagosan 35-55 centiméter, amihez még hozzájön a csaknem ugyanilyen hosszú és kapaszkodásra használt 25-40 centiméteres farok is. Barnás árnyalatú tömött bundája hosszú ideig a prémkereskedelem keresett árucikke volt Ausztráliában.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre