A kor előrehaladtával sok minden történik a testünkkel. A változások talán az arcon a legszembetűnőbbek, hiszen az arcunk az első, amit az emberek észrevesznek rajtunk. Szeretnénk fiatalabbnak látszani, szeretnénk fittek lenni 50-en túl is, s bár az idővel nem szállhatunk harcba, mint oly sok minden másnak, ennek a kulcsa is bent keresendő. Lássunk néhány olyan változtatást, amit érdemes végrehajtanod, és ami segít egy évtizeddel fiatalabbnak látszani! (x)
„Magára sokat adó, igényes nőként, a kozmetikai ipar területén szerzett tapasztalattal a hátam mögött, a legjobbra vágyom és törekszem. Saját termékfejlesztéseinket mindig magamon is kipróbálom, ahogy a Feszes bőr 50 felett arckrémeket is régóta használom. Szívem-lelkem örül, hogy ez a prémium minőségű, természetes krém tényleg csodákra képes, nyugodt szívvel letagadhatok 10 évet a koromból”, mondja Polgári Erika életmód-tanácsadó, a 2011-ben alapított, egészség- és szépségápoló termékek fejlesztésével foglalkozó NaturComfort Kft. tulajdonosa.
A bőrünk olyan, mint egy szivacs, magába szívja azt, amire szüksége van, a többi pedig a felszínén marad. A jó krémek teljesen beszívódnak, miközben a bőr hidratáltnak és rugalmasnak tűnik. A Feszes bőr 50 felett nappali arckrém számos bőrtápláló összetevője (hialuronsav, kitozan, Aloe vera, panthenol, sheavaj, kenderolaj, uborka stb.) biztosítja a megfelelő hidratálást, gyógynövényes összetevői pedig gyógyírt jelentenek a bőrproblémák megelőzésében és kezelésében mindenki számára. „A gyógynövények az Élet ajándékai. Optimális koncentrációban és összetételben szinte csodát tehetnek a bőrrel”, vallja Polgári Erika, aki a természetes alapanyagok híve, és hisz abban, hogy Isten patikája a természetben van.
Mivel az éjjeli órák a regenerálódásról szólnak, ezért különösen fontos, hogy segítsünk a bőrünknek, hiszen csak így vehetjük fel sikeresen a harcot az öregedés ellen. Nem kell túlbonyolítani az éjszakai arcápolást sem: tisztítás után jöhet a feszesítés és hidratálás, következetesen, az év minden napján.
A Feszes bőr 50 felett éjszakai arckrém gazdagabb összetevőjű nappali párjánál, 11 értékes és természetes növényi összetevője mélyen táplálja az arcbőrt alvás közben, így az puhább és megfelelően hidratált lesz. Az éjszakai arckrémben
lassabb felszívódású anyagok találhatóak, így az sűrűbb és több hatóanyagot tartalmaz, mert jóval több idő áll rendelkezésre a megfelelő mértékű felszívódáshoz, mint a nappali krém esetében.
Elég, ha a fürdőszoba-szekrényben csak a következő termékek sorakoznak: egy kíméletes arctisztító, egy éjszakai és egy nappali arckrém. Természetesen (bőrtípustól függően) használhatóak egyéb arcápoló termékek is, például bőrradír vagy pakolás, de ezeket nem napi szinten kell alkalmazni.
„Fontos megérteni, hogy a bőr tükrözi mindazt, ami belül történik. Az általános jólétünk nagyon fontos abban, hogy a bőrünk hogyan néz ki”, mondja Polgári Erika, aki szerint a megfelelő bőrápolás nagyon fontos, de csak egy része annak a hatalmas egésznek, amit az életvitelünk, a szokásaink, az életmódunk jelent.
A kiegyensúlyozott táplálkozás alapvető. A legjobb megoldás, ha több friss, teljes értékű élelmiszert, például gyümölcsöt és zöldséget fogyasztunk, különösen zöld zöldségeket, amelyek olyan tápanyagokat és antioxidánsokat tartalmaznak, amelyek felveszik a harcot a szisztémás gyulladások ellen. A tápanyagdús étrend fontos részei továbbá a proteinek és az egészséges zsírok.
Minden sejtünk szomjazik a vízre, ha nem iszunk elég folyadékot, az a bőrünkön is látszani fog. A napi ideális folyadékbevitel kapcsán a két, két és fél liter víz az irányadó, ezt azonban számos tényező befolyásolhatja (testsúly, életkor, fizikai aktivitás szintje stb.).
A testmozgás minden korban hasznára válik az embernek. Az olyan alacsony terhelésű tevékenységek, mint a séta, a kerékpározás vagy a nordic walking segíthetnek az izmok erősítésében, az ízületek támogatásában és a fájdalom csökkentésében.
Mindenkinek meg kell találnia azt a mozgásformát, amit szeret, és amit örömmel tud rendszeresen végezni. „Ne feledjük, hogy a kertünk egyet jelent a sporttal! Nemcsak az elménkre, de a testünkre is jó hatással van. Gondoljunk csak a fűnyírásra, gyomlálásra, ültetésre, egytől egyig komoly, fizikailag kimerítő testmozgás, amely ugyanolyan pozitívan hat a szervezetünkre, mint a sport.” A kert zöldje, illatai és hangulata megnyugtatja a lelket, energiával tölt fel, és a stressz levezetésének is remek terepe.
A stressz és a hormonok szabályozásában nagy segítségünkre van az alvás. Ha e két tényező nincs egyensúlyban, annak jelei a bőrön is megmutatkoznak. 18 és 60 év között legalább 7 óra alvás ajánlott, elég egyetlen éjszaka is, amikor ennél kevesebbet alszunk ahhoz, hogy növeljük a sötét karikákat és ráncokat a szemünk körül.
A társas programok, szociális kötődések kialakulása, a kimozdulás otthonról mind pozitív hatással van az önbecsülésre és a mindennapok életminőségére. Önmagunk tehetünk a legtöbbet azért, hogy idős korban is társas kapcsolataink fennmaradjanak, sőt új ismeretségeket, barátságokat kössünk. A régi emlékek felidézése, a közös nosztalgiázás ugyancsak remek gyakorlat, ami karbantartja az emlékezőképességet, és boldogsággal, elégedettséggel töltheti el a mesélőt.
Jobb később, mint soha! A sportot elkezdeni, tanulni vagy egy új hobbit választani sohasem késő, minden a hozzáállásunktól függ. „Teremteni, alkotni, életünkben, lelkünkben rendet tartani, másokkal szeretetben, együttműködve, kölcsönös tiszteletben élve bőséget, boldogságot teremthetünk anélkül, hogy kívülről várnánk a csodát, és a jövőben keresnénk a napi örömöket”, foglalta össze Polgári Erika.
(x)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre