Már hét ember lett öngyilkos a Mammut bevásárlóközpontban.
A Mammutban dobta el magától az életet egy nő a napokban, a felső emeletről vetette a mélybe magát. A mentősök hiába küzdöttek az életéért, már nem lehetett megmenteni, olyan súlyos sérüléseket szenvedett.
Ugyancsak hiába próbálkoztak az öngyilkos újraélesztésével két hónappal ezelőtt. Akkor egy férfi mászott át a korláton, hogy a mélybe vesse magát, ezzel pedig – akaratán kívül – kis híján egy vásárló halálát is okozta. Anita élete alig néhány lépésen múlt.
A családanya a Borsnak kinyilvánította: a tragédia óta nem szívesen teszi be a lábát a bevásárlóközpontba, és szándékosan erősen fogalmazott, amikor kifejtette a véleményét.
Sajnos azt kell mondjam, hogy a Mammut ebben az állapotban életveszélyes. Én is kis híján meghaltam, ugyanis ha a férfi rám esett volna, aligha lettek volna jók a kilátásaim
– mondta Anita, akinek meggyőződése, hogy a legmegbízhatóbb megoldást a védőháló kifeszítése nyújtaná a magasabb szinteken.
Íme videónk az elmúlt másfél évben a Mammutban történt esetekről:
Tavaly februárban egy idős asszony ugrott le a negyedik emeletről. Az ő életét sem sikerült megmenteni, pedig akkor véletlenül éppen az üzletházban tartózkodott egy Németországban élő és dolgozó magyar mentős. A hős férfi párja, Edina akkor elmondta: alig telt el néhány másodperc, Norbert már az idős asszonyt vizsgálta.
Soha nem leszek képes elfelejteni azt a szörnyű hangot, a csattanást.
Olyan volt, mintha két 120-szal rohanó autó frontálisan ütközött volna fékezés nélkül. Ösztönösen szóltam a férjemnek, hogy menjen, miközben ő már magától megindult. Hármasával lépte át a lépcsőfokokat, hogy mielőbb odaérjen” – emlékezett vissza a tragédiára Edina.
„A Mammut bevásárlóközpont üzemeltetése szeretné őszinte részvétét kifejezni a vasárnapi megrendítő eseményben érintett személy családjának és ismerőseinek.
Felelős bevásárlóközpont-üzemeltetőként, áruházaink rendszeres biztonsági ellenőrzésen mennek keresztül, melyek alapján azok minden hatályos jogszabályi előírásnak megfelelnek. Látogatóink biztonsága továbbra is kiemelten fontos a számunkra. A közelmúltbeli események fényében szakértői csoportot állítottunk fel, többek között pszichológus, viselkedéskutató és építészek részvételével, hogy megvizsgáljuk, vannak-e további intézkedések, amelyeket bevezethetünk a hasonló esetek elkerülése érdekében.
A következő lépéseket tervezzük:
• Fizikai változtatásokat hajtunk végre, melyek építészeti előkészítését már elindítottuk, a részletekről később tudunk beszámolni.
• Együttműködünk egy országos lelkisegély-szolgálattal, hogy szakmai véleményüket figyelembe vegyük, ide értve akár helyszíni lelki tanácsadás biztosítását is.
• Együttműködünk Budapest Főváros II. Kerületének Önkormányzatával, hogy a lehetséges közös lépésekről és az érintetteknek való segítségnyújtásról egyeztessünk.
Eddig megtett intézkedéseink:
• Eltávolítottunk minden olyan tárgyat (padokat, virágládákat), amely megkönnyítheti vagy bátoríthatja a magasabb szinteken a korláton való átmászást.
• Rendszeres és átfogó képzést tartottunk biztonsági szolgálatunknak az intő jelek kiszűrésére a bevásárlóközpont területén.
• Bevezettük a biztonsági szolgálat gyakori járőrözését a harmadik és negyedik emeleten.
• A bevásárlóközpont kamerarendszere úgy került beállításra, hogy a korlát melletti részek jól láthatóak legyenek, így lehetőséget adva a beavatkozásra.
• Mentálhigiénés támogatást ajánlottunk fel a bevásárlóközpontban dolgozók számára, akik az esemény érintettjei voltak és ezt igényelték.
Sajnos azonban számolni kell azzal, hogy minden óvintézkedés ellenére, néha olyan elszántsággal és hirtelen történik meg a tragédia, hogy helyszíntől függetlenül azt nagyon nehéz megakadályozni.”
Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123-as ingyenes lelkielsősegély-számot, vagy keresse fel a www.ongyilkossagmegelozes.hu oldalt!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre