60 ezerből a legjobb 25-be: a magyar csodadiákért versenyez egész Amerika

Az USA elitegyetemein kívül sok brit iskola is érdeklődik a fiú iránt – most gondolkodik, 3 hete van dönteni…



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.04.17.
Módosítva: 2023.04.17.
továbbtanulás egyetem siker Amerika büszkeség

Yale, Princeton, Columbia, Wharton, Brown, Duke… Ezek mind olyan „Borostyán-ligás” amerikai elitegyetemek, amelyek felvették diákjaik sorába Szepesi Mórt, a Budapesti Amerikai Nemzetközi Iskola (AISB) végzős tanulóját – már csak választania kellene küzülük…  

Felvteli levelek: mindenhova várják Amerikában… (Fotó: Szepesi Mór)

Ide már nem elég a jó bizi

És hogy lehet bekerülni Amerika legjobb egyetemeire? A kitűnő bizonyítvány persze igen jól jön hozzá, de nem elég: annál sokkal több kell.

Fontos, hogy a diák hogyan él a saját oktatási rendszere által nyújtott lehetőségekkel: csinál-e valami mást klubokban, versenyeken, részt vesz-e más iskolán kívüli tevékenységekben

 – magyarázta. Mór rengeteg dolgot csinált: volt például az iskolai diáktanács elnöke, vezetett ENSZ-klubot, jól szerepelt hazai és nemzetközi vitaversenyeken, járt Szenegálban, ahol Down-szindrómás, illetve siket diákokkal együtt tanultak. Az angol mellett franciául is jól beszél. 

 

Egy különleges programba is bekerült

Mór a világ nyolcadik legjobb egyetemeként számontartott Columbián egy olyan különleges programba is bekerült, amelybe 60 ezer jelentkező közül legfeljebb 25 diák nyer felvételt.

A fiú Szenegálban is járt, ahol nemcsak franciáját erősítette (Fotó: Szepesi Mór)

De a sikeres fiatalembert egyáltalán nem csak a tanulás érdekli.

Imádom a Forma–1-et. Nagy Hamilton-drukker vagyok, a futamok idején nincs tanulás!

– jelentette ki Mór, hozzátéve, hogy a magyar futballválogatott meccsei is lázba hozzák. Meg persze egy csomó minden más. Habár a fiút több neves angol egyetemre is felvették, ma már biztos benne, hogy Amerikában szeretne tanulni. – Ott arra koncentrálnak, hogy a diák minél több dologban szerezzen jártasságot, vagyis minél szélesebb körű rálátásra tegyen szert – indokolja döntését. – Most elsősorban közgazdaságtant szeretnék tanulni, de foglalkoztat az üzleti élet és a politika világa is.

Most vacillál, de Amerika a cél, az biztos

Kapott már személyes e-mailt a Pennsylvaniai Egyetemhez tartozó Wharton oktatóitól, kézzel írt levélben biztosította őt támogatásáról a Yale felvételiztetője, és a Princeton professzora is felvette már vele a kapcsolatot. 

Mór egyelőre vacillál. Három hete van arra, hogy döntést hozzon. Bár szülei már most tudják, mennyire fog hiányozni a családból, megértik fiukat. 

Öccse jövőre érettségizik, ő is amerikai egyetem felé kacsintgat. 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás