Friss híreket kaptunk a megsérült hős mentőkutyáról, így van most Gogó

Még lábadozik a törökországi romkutatás során megsérült keresőkutya, Gogó.



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2023.02.14.
lábadozás

Több magyar mentőalakulattal együtt vasárnap tért haza Törökországból a Kutyákkal az Életért Alapítvány mentőcsapata is. Szabó Gábor, az alapítvány elnöke részletesen beszámolt arról, mit éltek át az öt napig tartó megfeszített küzdelemben, hogyan mentettek meg két tizenévest az utolsó erejükkel, és javult-e a kutatás közben megsérült Gogó állapota. Gogó sérüléséről itt írtunk bővebben.

Fotó: Kutyákkal az Életért Alapítvány

Mint ismert, az alapítvány önkéntesei keresőkutyáikkal elsők között érkeztek a katasztrófa helyszínére, ahol azonnal megkezdték a mentési munkálatokat. Az idő szorítása hatalmas terhet rótt a kutyás egységekre, hiszen tudták, hogy a dermesztő hidegben minden perccel csökken a túlélés esélye. Feszített tempóban, négyórás váltásokkal dolgoztak, napi akár 16 órát. A többnapos kimerítő keresés során sajnos nem ritkák a balesetek: a harmadik napon Gogó egy óvatlan mozdulattal megvágta a mancsát, amelyet bár a helyszínen azonnal elláttak, a további munkából ki kellett vonni őt, mert fennállt a fertőzése veszélye. Így társaira még nagyobb feladat hárult, az ő munkáját is pótolni kellett – közölték a Kutyákkal az Életért Alapítvány közleményében.

Szerencsére Gogó sebe nem fertőződött el, néhány napnyi pihenés után teljesen rendbe jön majd és újra bevethetővé válik

– fogalmazott az alapítvány elnöke, aki érthető módon aggódott kutyája állapota miatt.

De nem ez volt az egyetlen nehezítő körülmény, ami hátráltatta a munkát” – mesélte Gábor. „Hiába hallatszott mindenhonnan az emberek segélykiáltása a romok alól, gyakran mégsem tudtuk azonnal megkezdeni a mentést. Ugyanis a munkagépek működtetéséhez gyakran nem volt elég üzemanyag.” Az utak állapota miatt az üzemanyag-ellátás is akadozott. Ez nemcsak a mentést nehezítette, de a csapat pihenését is, ugyanis az első 3 napban a fűtésüket biztosító aggregátorok sem működtek, így 14–16 óra munka után csak a hideg sátorban tudták nyugovóra hajtani a fejüket – írták.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás