Az egyházfő soha nem beszélt egészségi állapotáról, így a közvélemény sem tudott fájdalmas szenvedéséről.
A diszkréció nemcsak pápasága idején, hanem lemondása után, 2013-tól is alapfeltétel volt környezete számára.
Az egyházfőről már regnálása alatt felröppentek olyan hírek, miszerint herpesz támadta meg a szervezetét, ami lassacskán, a hosszú évek alatt felőrölte az egészségét. Már lemondásának is különös misztikumot adott az a tény, hogy orvosaival konzultálva bejelentette: nincs elég ereje a tengerentúli utakhoz. Konkrétumról azonban ez esetben sem volt szó, legalábbis ezekről a nyilvánosság nem értesülhetett. Később azonban kiderült, hogy fájdalmas, arcán kiütéseket eredményező herpesz kínozza, ami élete végéig különböző kezeléseket igényelt, ezek többnyire antibiotikumkúrákból álltak.
Maga a vírus egy fiatal szervezetet nem viselne meg, ám az idős, legyengült immunrendszerű Benedek egészségét apránként őröltre fel. Halála okaként végül a vesék elégtelen működését állapítottak meg.
Konzerválták a testét
A pápa testét halála után egy speciális eljárással tartósították, és csak ezek után ravatalozták fel.
Artériáiba konzerváló vegyületet fecskendeztek, majd esztétikai kezelések sora következett.
Az eljárással a bomlási folyamatok a temetés előtt minimum 10–15 napig késleltethetőek. A műveletet az eljárás legismertebb olasz szakértője, Andrea Fantozzi végezte hat orvostársával.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre