96 évesen készítette első videóját azért, hogy megtalálhassa az életét megmentő amerikai katonát.
Egészen elképesztő életutat tudhat maga mögött az a 98 éves nő, akit még a második világháború alatt deportáltak. Lily Elbert mára már több mint 1,9 millió követővel rendelkezik a TikTokon, és napról napra osztja meg élményeit a rajongóival.
Életmentőjét kereste
Az idős asszony Bonyhádról származik, de már régóta az Egyesült Királyságban él, és a népszerű közösségi oldalra eleinte csak azért regisztrált, hogy megkeresse azt a katonát, aki kiszabadította a haláltáborból. Az illetőt Hayman Shulmannak hívják, aki Lilyt egy bankjeggyel látta el, amire azt írta: „Hogy új életet kezdjél. Sok szerencsét és boldogságot.”
Lilynek nemrég sikerült felvennie a kapcsolatot a megmentőjével, akivel azóta is tartja a kapcsolatot.
A nő mindössze 14 éves volt, amikor őt és a családját Auschwitzba deportálták a nácik, Lily egy évig volt fogságban, ami alatt óriási kínok között szenvedett.
Megölték a családtagjait
Anyját, öccsét és egyik lánytestvérét gázkamrába küldték, ő pedig két másik lánytestvérével együtt négy hónap után egy lipcsei hadianyaggyárba került kényszermunkára, ahol az amerikai csapatok 1945 áprilisában felszabadították őket. Bár a haláltábor felszabadult, Lily helyzete nem oldódott meg, először Svájcba került, onnan pedig Izraelbe költözött, ahol végül megalapította a családját. A nő érthető okokból csak nagyon nehezen nyílt meg, ám az idők során egyre több sorstársával találkozott, akikkel sikerült megosztania az élményeit.
Óriási hírnévre tett szert
A nő komoly segítséget kapott a családjától és a dédunokájától, akivel nemrég sikerült regisztrálnia magát a TikTokra. Lily nemcsak a közösségi médiában népszerű, hanem máshol is. Nemrég jelent meg például az a könyve, amiben bepillantást nyújt az akkori megpróbáltatásaiba.
A nő rendszeresen posztol videókat a TikTokon, emellett mindig szívélyesen válaszol a követői kérdéseire is, így nem csoda, hogy az évek során óriási hírnévre tett szert. Életéről több brit újság és honlap is beszámolt. Sikerességét jól jelzi, hogy még a korábbi brit miniszterelnök, Boris Johnson is kitüntette hanuka alkalmából.
Megtisztelve érzem magam, hogy a Downing Street 10.-ben átadták nekem a kitüntetést
– mondta a díj átvételekor meghatódva.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre