A Vigyél Haza Alapítvány elnöke, Óvári András elmondta lapunknak, miként kerülhetjük el, hogy kutyánk megszökjön szilveszterkor, illetve mi a teendő, ha már megtörtént a baj.
A szilveszteri tűzijáték és petárda hangja frusztráló és zavaró lehet házi kedvenceink számára. A kutyák ijedtükben akár el is kóborolhatnak otthonról. Ebben az időszakban különösen figyeljünk oda négylábú családtagjainkra, és segítsünk az utcán kóborló, eltévedt ebeknek is.
Kedvenceink épsége érdekében tegyünk meg mindent, hogy ne éljék meg traumaként a szilveszteri időszakot.
„Aki csak teheti, maradjon a kutyájával otthon, hiszen a kutya számunkra családtag, és ne hagyjuk magára pont akkor, amikor a kutya megrémülhet, megijedhet!" – kezdte lapunknak Óvári András. a Vigyél Haza Alapítvány elnöke, aki többek között kiemelte: „Nagyon fontos, hogy legalább szilveszter napján este hat és másnap reggel hat között engedjük be a kutyát a házba, még akkor is, ha egyébként kertben tartjuk őt, hiszen ha az állat megrémül, akkor elszaladhat.”
Óvári András azt tanácsolja, ha megítélésünk szerint az állat gazdis és nem veszélyes, akkor próbáljuk elvinni a legközelebbi mikrocsip-leolvasó helyre; ebben segít az ingyenesen letölthető Vigyél Haza kutyakereső alkalmazás, valamint már 151 Mol-töltőállomáson található csipleolvasó pont az egész országban.
Amennyiben a kutyában nincs mikrocsip, akkor sajnos nem tudunk segíteni. A csippel rendelkező állatok gazdijaiknak pedig fontos, hogy bizonyosodjanak meg róla, hogy megfelelő adatok szerepeljenek az adatbázisban.
Frissítsék az esetlegesen megváltozott lakcímet vagy telefonszámot, hogy valóban értesíteni tudják őket, ha netán a kutyával baj történne – mondta Óvári András.
Idén kilencedig alkalommal szervezik meg az önkéntesekből álló szilveszteri tűzijáték és petárdázás miatt elkóboroló házi kedvencek hazajuttatásában segítő összefogást. A szervezet szilveszter után egy héttel is működik. Munkájukat segíthetjük önkéntesként, vagy ha szemmel láthatólag gazdis elkóborolt állatot találunk, próbáljuk megfogni, fotózzuk le és hívjuk a 06-70-501-7142-es ügyeleti telefonszámot.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre