
Pánik a debreceni áruházban, holtan esett össze az egyik vásárló
Borzasztó tragédia történt péntek délután.
Senki ne közlekedjen reflexből mától, mert nagy változások jönnek. Összeszedtük a nap legfontosabb információit – de nem csak Zuglóban, hanem az egész városban.
Hétfőtől újra használható a Vezér utca Fogarasi úttól Füredi utca felé vezető oldala. A tömegközlekedési járatok is újra az eredeti útvonalon közlekedhetnek. Jól halad a zuglói Vezér utca felújítása, ezért november 7-én, a BKK átadja a forgalomnak az útszakasz Füredi utca felé vezető oldalát. Az érintett közösségi közlekedési járatok, vagyis a 31-es, a 131-es, a 144-es, a 231-es és a 231B autóbuszok, valamint a 82-es és a 82A trolibuszok hétfőtől ismét az eredeti útvonalukon közlekednek. Az útszakaszon teljesen megújult az útburkolat, befejeződött a szegélyépítés és a kerékpársáv kijelölése, elkészültek a tömegközlekedési járatok megállóhelyei és a Tihany térnél lévő parkolók is.
A Vezér utca korszerűsítése júliusban kezdődött és előreláthatóan 2023 tavaszáig tart. Erre kell számítani a rekonstrukció során:
Filmforgatás miatt forgalmi változásokra kell számítani az V. és a VII. kerületben.
November 7-én reggel 8 órától november 11-én éjfélig lezárják az Árpád híd Budára vezető oldalán a margitszigeti lehajtót gázvezeték-javítás miatt. A híd Pestre vezető oldaláról lehet lejutni a szigetre.
Azokban az utcákban, ahol útépítési munkálatok miatt az év eleji lomtalanítás elmaradt, ott ma pótlomtalanítást tartanak. A lomkikészítés időpontja: 2022. november 7., az elszállítást pedig másnap, november 8-án végzik el.
Hétfőn 11 órakor csökkentett üzemű szirénapróbát tart a katasztrófavédelem. A november 7-ei próbán a IV., IX., X., XIII., XIV., XV., XVI. és XIX. kerületekben, összesen 158 végponton lesz riasztás.
Ma 12–19 óra között a III. kerületben, a Békásmegyeri Közösségi Házban (Csobánka tér 5.) adhatunk vért. Aki segíteni szeretne, ne felejtse otthon személyi igazolványát, lakcímkártyáját és tajkártyáját.
1810-ben ezen a napon született meg Erkel Ferenc zeneszerző, karmester, zongorista, a nemzeti opera megteremtője. Első operája, a Bátori Mária 1840-ben készült, 1844-ben mutatták be a Hunyadi Lászlót, majd megnyerte azt a pályázatot, amelynek köszönhetően ő zenésíthette meg Kölcsey Ferenc Himnuszát. 1861-ben mutatták be leghíresebb operáját, a Bánk Bánt.
1950-ben ezen a napon nyitották meg a Sztálin hidat (a mai Árpád híd). A neve eredetileg is Árpád híd lett volna. A híd 1956-ban kapta meg eredeti nevét. Akkoriban több utcát és teret is átneveztek. Az Oktogonból November 7. tér lett, az Erzsébet és Teréz körutat Lenin körút-nak keresztelték át. 1984. november 6-án 1-es, vagy ahogy akkoriban nevezték gyorsvillamos is elindult a hídon.
Borzasztó tragédia történt péntek délután.
A kisfiú holttestét csak napokkal később találták meg.
Egy tisztasági karbantartást sikerült kiharcolnia a Fidesz–KDNP fővárosi frakciójának.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre