
Ennyi év után derült rá fény: Erzsébet királynő esküvőjéről derültek ki eltitkolt információk
Erzsébet királynő esküvője
A pletyka az emberi kultúra szerves része, de mégis mi értelme van locsogni, kibeszélni másokat? Nem is gondolnád, milyen hatással bírnak az így megosztott információk!
A pletyka a negatívumokra összpontosít és hatalom érzését kelti az emberekben, akik egy harmadik félről „tárgyalnak”. A pletykálkodásnak ugyanakkor több oka lehet, például a bosszúállás, osztozás a kölcsönös ellenszenvben. Ha az ember másokról beszél, az megkönnyebbülést is nyújt az egyénnek, aki nem ugyanazokat a csapásokat éli át.
https://hu.pinterest.com/pin/654359020873363742/
Az emberek azért is szeretnek pusmogni, mert úgy érzik, hogy titkos információk birtokában vannak, amitől tájékozottnak látszanak – írja a themindsjournal.com. Ez a fajta csevegés a legtöbbször szinte öntudatlanul történik, hogy megtörje a rutintevékenységek monotóniáját, vagy egyszerűen csak fűszerezze a beszélgetéseket.
A közösségi médiában való kibeszélés általában ártalmasabb, mivel a negatív információk széles körben terjednek és hosszú ideig láthatóak maradnak. Egy kutatás során a férfiak és a nők agyi képalkotását vizsgálták, miközben pozitív és negatív pletykákat hallgattak magukról és hírességekről. Ennek során bebizonyosodott, hogy a celebbotrányok felkeltik az emberek érdeklődését.
Azok a résztvevők, akik magukról kaptak információt, nagyobb agyi aktivitást mutattak. A megfigyelés azt jelenti, hogy az egyének szeretnének beilleszkedni a társadalomba, és törekednek rá, hogy mások pozitív színben lássák őket. Boldogabbnak érezték magukat, ha pozitívan, izgatottabbnak pedig, ha negatívan nyilatkoztak róluk.
Erzsébet királynő esküvője
A férfi ellen elfogatóparancsot adott ki a rendőrség.
A 37 éves nő egész életében betegségekkel küzdött.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre