
Ráfutásos baleset az M0-son: hatalmas a torlódás az autópályán
A karambol lassítja az M1-es felé haladó forgalmat.
Az egyik tipikusan elhúzódó Covid-tünetre egy eddig ritkábban használt, átfogóbb vizsgálat adhat magyarázatot.
A kutatók olyan rendellenességeket fedeztek fel az elhúzódó koronavírusos betegek tüdejében, amelyeket az egyszerű rutinvizsgálatok eddig nem mutattak ki. A páciensek a megbetegedés után még sokáig légszomjjal küzdenek, de erre korábban nem volt semmilyen magyarázat, hiszen az „egyszerű” tüdővizsgálatok nem adtak magyarázatot a problémára.
A légzési problémákat, „légszomjat” egy új módszerrel, a xenon használatával tárták fel a szakemberek.
Ezt az eljárást azoknál a betegeknél alkalmazták, akik érzik a tüneteket, de kórházba nem kerültek. Egy ilyen eljárásmód a betegek esetében: egy szagtalan, színtelen, íztelen és kémiailag nem reakcióképes gázzal történik – írta meg a Bloomberg.
A vizsgálat kezdeti eredményei azt sugallják, hogy az elhúzódó Covid-betegeknél a problémát a megbetegedés jelentősen lerontja, csökken a tüdőből a véráramba történő gázátvitel. Ez az eredmény azért is meglepő, mert a „légszomjat” előidéző betegek többségénél minden más vizsgálat azt mutatta ki, hogy nincs semmilyen rendellenesség.
A karambol lassítja az M1-es felé haladó forgalmat.
Balatonfőkajárnál történt a baleset.
A biológiai életkort szeretnék meghatározni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.