Részletesen ismerteti
dr. Mangó Gabriella, hogy mik azok a tünetek, amiket az omikron okozhat. A szakember azt is elárulta a Facebook-oldalán, hogy még az is előfordulhat, hogy valaki december elején lett
covidos, de még mindig nagyon gyengének éri magát.
Dr. Mangó Gabriella szerint ekkor kell omikronra gyanakodni:
- ha december végén covidos voltál, de most gyengének érzed magad
- ha a hajszálad is fáj
- ha a hátad fáj
- eddig nem volt refluxod, de most lett
- ha fejfájás gyötör
- ha nagyon fáj, kapar a torkod
A háziorvos azt is ismerteti bejegyzésében, hogy a gyerekeknél nem csak hányingert, hasmenést, lábfájdalmat, kettőslátást, de idegrendszeri tüneteket is okozhat a gyerekeknél a fertőzés.
„Általában enyhe tünetekkel zajlik, de az oxygénszintet ellenőrizni kell! Van tüdőgyulladásos beteg is! Hogy vki oltott v oltatlan az a lefolyás szempontjából érdekes csak, bár az újfajta oltóanyagokon véleményem szerint átmegy„ - ismerteti a szakember. „Mivel a tünetek elejétől tart a karantén kb 7 napig, kb a harmadik, negyedik, ötödik napon derül ki a gyorsteszt vagy pcr pozitivitással a betegség. Addig ha vkit nem ütött ki teljesen az omikron, és járkál össze-vissza, vagy ”csak„ dolgozni megy, bizony fertőz. És akkor még a negatív tesztes, de típusos esetekről nem is beszéltem. Ennek a karanténnak, vagy ”megkésett„ teszteknek szinte semmi járványügyi értelme nincs. Csak esetleg a harmadik oltás fél évvel való eltolhatósága” - hangsúlyozza a háziorvos.
„Jön a Paxlovid, kifejezetten covid-ellenes, otthon szedhető gyógyszer, az EMA engedélyezte az Euban màr három orszàg rendelt is belőle. A részletekben rejlik majd sok minden. A Pfizer 90%-os hatékonyságot ígér, ami igen kecsegtető, szóval... készülök az énekre!
Vigyázzatok magatokra!„ - üzeni dr. Mangó Gabriella.