Évtizedekig elérhetetlen vágyálom volt, mostantól a magyar fiatalok előtt is megnyílt az univerzum

Idén ősztől elindul az űrmérnökképzés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.01.01.
képzés

Farkas Bertalan volt az első magyar a világűrben, vele pedig a magyarok a hetedik nemzet, amelynek képviselője ott járt. Hamarosan változhat a helyzet, hiszen Magyarországon is beindul idén az űrmérnökképzés.

Farkas Bertalan az első magyar űrhajós (Fotó: MTI/Friedmann Endre)

Hazánkban korábban mind az űripar, mind az űrtechnológia az állam kiváltsága volt. Mára azonban változott a helyzet, egyre több vállalkozás látja meg ebben az irányban a lehetőséget, és a benne rejlő erőforrást. A képzés egyik irányát jelentik az űreszközök tervezése, építése, kijuttatása z űrbe, valamint ottani mérések, kísérletek végzése. A másik irány a földi kiszolgáló létesítmények, illetve a kapcsolattartó eszközök tervezése, megvalósítása. De az új szakon megszerzett tudás akár a távközlésben is hasznosítható amellett, hogy lehetőséget adhat a leendő hallgatók számára, hogy néhány év elteltével a magyar űrprogramhoz csatlakozhassanak - erről Bihari Péter, a BME oktatási rektorhelyettese beszélt az InfoRádióban.

Mesterfokon

A 2022 őszén induló űrmérnökképzés mesterképzési szak lesz. Azaz, az ide jelentkezőknek rendelkezniük kell egy már meglévő diplomával, lehetőség szerint vagy műszaki vagy informatikai területről. A szak angol és magyar nyelven egyaránt elérhető lesz, a tervezett létszám 20–50 fő lesz erre a szakra - összegezte a főbb tudnivalókat a szakember. Bihari Péter hangsúlyozta azt is, hogy a leendő űrmérnökök arra is képesek lesznek, hogy például a távközléssel, informatikával, speciális eszközök gyártásával foglalkozzanak majd. Jöhet a Világűr meghódítása (Fotó: Shutterstock)

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás