Idén ősztől elindul az űrmérnökképzés a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.
Farkas Bertalan volt az első magyar a világűrben, vele pedig a magyarok a hetedik nemzet, amelynek képviselője ott járt. Hamarosan változhat a helyzet, hiszen Magyarországon is beindul idén az űrmérnökképzés.
Hazánkban korábban mind az űripar, mind az űrtechnológia az állam kiváltsága volt. Mára azonban változott a helyzet, egyre több vállalkozás látja meg ebben az irányban a lehetőséget, és a benne rejlő erőforrást. A képzés egyik irányát jelentik az űreszközök tervezése, építése, kijuttatása z űrbe, valamint ottani mérések, kísérletek végzése. A másik irány a földi kiszolgáló létesítmények, illetve a kapcsolattartó eszközök tervezése, megvalósítása. De az új szakon megszerzett tudás akár a távközlésben is hasznosítható amellett, hogy lehetőséget adhat a leendő hallgatók számára, hogy néhány év elteltével a magyar űrprogramhoz csatlakozhassanak - erről Bihari Péter, a BME oktatási rektorhelyettese beszélt az InfoRádióban.
Mesterfokon
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre