A maszkhordással önkéntelenül ösztönzik egymást az emberek a maszk viselésére - ezt igazolja egy Amerikában és Olaszországban készített felmérés. Hogy hogyan? Cikkünkből kiderül.
A 3100, illetve 2659 válaszadóból álló minta alapján született meg az eredmény. Scott E. Bokemper, a tanulmány vezető szerzője a hétfőn a Phys.org internetes portálon közzétett, Amerikában és Olaszországban végzett felméréssel kapcsolatban elmondta, azt tapasztalták, hogy amikor a két országban egyre több ember kezdett maszkot viselni, az másokat is a viselkedés követésére ösztönzött. Elmondta azt is, kiderült, a mások védelme érdekében maszkhasználatot sürgető közegészségügyi kampányok voltak a legsikeresebbek az Egyesült Államokban, szemben a maszk viselőjének megóvásáról szóló felhívásokkal. A Yale Egyetem professzora, Gregory A. Huber kiemelte: „ Az emberek nagyobb valószínűséggel követték a társadalmi normát azáltal, hogy maszkot viseltek, vagy közbeléptek, amikor olyan valakivel találkoztak, akinek az orráról lecsúszott a maszk.” A tavalyi, Olaszországban végzett felmérés elkészítésében a Yale és a Columbia Egyetem kutatói közösen dolgoztak olaszországi, valamint svájci intézményekkel. A felmérés érdekessége, hogy abban az időben csak Olaszországban volt kötelező a maszk viselése.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre