Az amerikai tudósok által kifejlesztett maszk elszíneződik, ha a viselője fertőzött. Az eddigi vizsgálatok szerint majdnem ugyanúgy bízhatunk benne, mint egy PCR-tesztben.
A maszk működésének a lényege, hogy a belső borítása egy olyan anyagból készült, ami elszíneződik, ha olyan viseli, aki már megfertőződött a koronavírussal. Ez persze annyira nem egyszerű, mert ez csak nedvesség hatására aktiválódik, így a maszkon van egy kisméretű vizes tartály is, ami gombnyomásra benedvesíti a maszkot és kimutatja az eredményt másfél órán belül – tudhatjuk meg a MIT News oldaláról.
A találmány nagyon diszkrét és tiszteletben tartja a személyiségi jogokat, mert a színváltozás csak belülről látszik. Innentől kezdve a tulajdonoson múlik, hogy azonnal önkéntes karanténba vonul, vagy felelőtlenül esetleg közösségben marad. Az eddigi teszteredmények eléggé biztatóak, a maszk majdnem olyan megbízható, mint egy koronavírusteszt. Egyelőre még csak néhány prototípus készült el, de ha beválik, akkor mindenki számára elérhető lesz.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre