Aggasztó hírek! Vészhelyzeti intézkedéseket vezettek be Tokióban

Április 12-től Tokióban és két másik japán prefektúrában a koronavírus új variánsai terjedésének megfékezése érdekében vészhelyzeti intézkedéseket vezetnek be - jelentette be pénteken Szuga Josihide japán miniszterelnök.



Megosztás
Szerző: metropol
Létrehozva: 2021.04.09.
járvány

Tokió mellett Okinava és Kiotó prefektúrákban szigorítanak a járványügyi intézkedéseken. A fővárosban és térségében legalább egy hónapig, a másik két prefektúrában pedig május 5-ig lesznek hatályban a rendelkezések.

Felkérjük az embereket, hogy lehetőség szerint tartózkodjanak a felesleges utazásoktól a prefektúrák között” - hangsúlyozta Szuga Josihide televízióban közvetített lakossági felhívásában.

Tokióból, ahol a július 23-án kezdődő nyári olimpiát fogják tartani, az utóbbi 24 órában 537 fertőzöttet jelentettek. Az utóbbi három napban a japán főváros területén az esetszám meghaladta a napi ötszázat.

Nisimura Jaszutosi, a koronavírus-járvány kezeléséért felelős miniszter szerint az esetszám megugrásának hátterében a korábbinál jóval fertőzőbb vírusvariánsok elterjedése, valamint - az április elsején indult Japán pénzügyi évvel párhuzamosan - növekvő mobilitással magyarázta.

Nisimura szerint célzott intézkedéseket vezetnek be, a többi között korlátozzák az éttermek és bárok nyitva tartási idejét. A tömegrendezvények résztvevőinek számát ötezerben maximálták.

A korlátozások egyébként éppen az úgynevezett arany heti ünnepekre esnek, április 29. és május 5. közé, amikor sokan ki szokták venni szabadságukat.

(Fotó: MTI/AP/Eugene Hoshiko)

A hatóságok ugyanakkor figyelmeztettek, hogy a helyzet változatlan romlása esetében még szigorúbb intézkedések bevezetésére lehet számítani.

Japán korábban három nyugati prefektúrában, Oszakában, Hjógóban és Mijagiban vezette be ismét az egy hónapra a célzott járványügyi korlátozásokat, hogy megfékezzék a fertőzőbb vírustörzsek terjedését. Szuga szerint az esetek nagyjából 70 százalékát teszik a vírusvariánsok Oszakában és Hjógóban.

A 126 millió lakosú távol-keleti országban a járvány kitörése óta több mint félmillió fertőzöttet regisztráltak, akik közül 9331-en hunytak el a kórban. Az egészségügyi tárca adatai szerint eddig a lakosság mindössze 0,3 százalékát oltották be.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás