Esküvő korona idején: Háromszor mondta le a lagziját Alexandra és Pál

Alexandra és Pál harmadik nekifutásra mondta ki a boldogító igent, de a lagzit így is lemondták. A Metropol most azoknak ad tanácsokat, akik úgy döntöttek, megtartják.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.09.22.
lemondás lakodalom Esküvő korona idején házasság vendéglátás

Noha a nyár már véget ért, az esküvőszezon még javában tart, vagy legalábbis tartana. Már csak azért is, mert tavasszal, az első hullám alatt ezrek szervezték át az esküvőjüket őszre. Közben megérkezett a második hullám is, ami ismét komoly fejtörést okoz a házasság előtt állóknak.

Nehéz helyzetbe kerültünk

Alexandra és Pál hét éve alkotnak egy párt. Eredetileg idén májusban házasodtak volna össze, de a vírus miatt lemondták.

–Nehéz helyzetbe kerültünk, ugyanis én vendéglátósként elvesztettem a munkámat, a párom pedig épp új állást keresett, de a vírus idején nem igazán talált. Így nem mertük vállalni az esküvővel járó költségeket, hisz 70 főt vendégül látni kicsit sem olcsó mulatság – kezdte a Metropolnak a 25 éves Alexandra.

Megtudtam, hogy babát várok

–A lagzit szeptemberre tettük át, de most minden eddiginél súlyosabb a helyzet, nem biztos, hogy mindenki jó szívvel jött volna el. Ráadásul vannak a családban idősek, akiket szintén szeretnénk biztonságban tudni. Emiatt a lagzit újra lemondtuk, és áttettük jövő tavaszra. Közben viszont megtudtam, hogy babát várok. Pál márciusban fog születni, ami miatt jövő tavasszal megint csak halasztanunk kell a lakodalmat. A párom végül azt mondta, most már ha törik, ha szakad, elvesz valahogy. Így végül a polgári szertartást szűk családi körben, szabadtéren megtartottuk. Mivel a menyasszonyi ruhát már év elején megvettem, nem volt kérdés, hogy felveszem. Ezzel teljesült az álmom – mesélte boldogan Alexandra, aki párjával együtt babaváró támogatást is szeretne felvenni.

 

Az ifjú pár (Fotó: Metropol)

A vendéglátósoknak sem könnyű

Még ki sem hevertük az első hullámot, máris itt van a második – kezdte a Metropolnak egy budapesti vendéglátós, László.

–Noha a nyáron sok lakodalmat megtartottak, a létszámok jelentősen lemorzsolódtak. A 100-120 fő helyett sokan csak a szűk családi, baráti kört hívják meg. A legtöbb pár az időseket félti, így őket igyekszünk kicsit szellősebben ültetni, de sok örömszülő, nagyszülő kesztyűt visel a bulin. Aki mégis úgy dönt, hogy lemondja a lagzit, általában fél vagy egy éven belül szeretné pótolni. De nálunk például az egyik pár időközben szakított, így ők utólag kifejezetten örültek, hogy tavasszal nem tarthatták meg lagzit – tette hozzá a vendéglős.

Este 11-ig tarthat a buli

Hétfőtől a vendéglátóhelyek és szórakozóhelyek 23 óráig lehetnek nyitva, és továbbra is érvényben marad az 500 fős létszámkorlát. A zárt helyen vagy a nem zárt helyen tartott zenés, táncos rendezvény - függetlenül annak nyilvános vagy nem nyilvános, valamint alkalmi vagy rendszeres jellegétől - abban az esetben tartható meg, ha a rendezvény helyszínén a jelenlévők létszáma - beleértve az ott foglalkoztatott embereket - egy időben nem haladja meg az 500 főt, és az legfeljebb 23 óráig tarthat.

Alexandra és Pál (Fotó: Metropol)

Így lehet biztonságos az esküvő és a lakodalom

A koronavirus.gov.hu oldalon jó pár tanácsot összegyűjtöttek a szakemberek, hogy hogyan lehet igazán biztonságos a nagy nap. Többek között:

  • Olyan helyszínt kell választani, ahol betartható a 1,5 méteres védőtávolság és időjárás függvényében javasolják a szabadtéri esküvőt
  • Csak egészséges személyek menjenek el
  • Legyen több bejárat, hogy ne legyen tömeg érkezéskor

  • Kerüljük a sorbanállást: pl. az üdvözlő italokat érdemes az ülőhelyre készíteni, nem érkezéskor felszolgálni

  • Gyakran mossunk kezet szappannal vagy használjunk kézfertőtlenítőt
  • Tartsuk a köhögési etikettet (papír zsebkendő használata, vagy könyökhajlatba köhögés, tüsszentés)
  • Kerüljük a hagyományos üdvözlési formákat (kézfogás, pacsi, puszi stb)
  • Egy asztalnál lehetőleg ugyanazon család tagjai üljenek








  • Top hírek





    Hírlevél-feliratkozás