A britek F1-es világbajnoka szeretné végre megérteni önmagát és az érzéseit.
A csillogás, luxus és hírnév világában élve az emberek nem gondolnák, hogy a világsztároknak is vannak mentális gondjaik, mivel régen nem is volt divat beszélni róla. Mostanában azonban egyre többen és többen vállalják fel a nagyvilág előtt: depresszióval küzdenek. Nos, most a Forma–1 hétszeres világbajnoka, Lewis Hamilton lett az, aki őszintén elárulta, nehezen küzdött meg mentális egészségügyi problémáival, amikor már egészen kiskora óta kísértik őt az állandó iskolai bántalmazások.
A Mercedes versenyzője elárulta, már tinédzserként szembe kellett nézzen a depresszióval, amit főként az okozott számára, hogy rasszista bántalmazások áldozata lett a bőrszíne, szülei miatt. Erre jött rá a versenyzéssel járó stressz és az autósport kihívása:
A húszas éveimben volt néhány nehéz időszakom, bár végül is egész életemben szenvedtem a mentális egészségemmel, a depresszióval. Először talán 13 évesen. Az autósporttal járó állandó nyomás és az iskolai bántalmazások hatással voltak rám
– jelentette ki Hamilton hozzátéve, hogy ráadásul azt sem tudta, kihez fordulhatna a problémájával.
Ezen gondjai ráadásul a mai napig nem szűntek meg. 2020-ban a pandémia során minden nap hajnali ötkor kelt, hogy meditáljon, majd fusson egyet, hogy megnyugtassa magát, leállítsa gondolatait. Szerette volna megérteni önmagát, az érzéseit, megérteni, mit tehetne azért, hogy jobban legyen – írja a DailyStar.
Az egyik ilyen egy terapeuta volt, ám az nem igazán vállt be számára:
Évekkel ezelőtt beszéltem egy nővel, ám nem volt igazán a segítségemre. Egyszer azonban szeretnék olyan terapeutát, aki tud majd.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre