Az 5G, az életvitel, valamint a föld és digitalizáció témakörökben kellett ötletelnie a fiataloknak a győri Start IT up Alapítvány szervezésében létrejött Ideathon 3.0 versenyen. Nem is tétlenkedtek a rendelkezésre álló három napon, ki is találták, hogy lehetne PET palackokból 3D-nyomtatót gyártani, miként lehetne az 5G technológiát korrepetálásra használni vagy hogyan lehet rávenni a gyerekeket a rendszeres vízfogyasztásra, de még a szexuális oktatás is terítékre került.
A koncepciók között szerepelt munkaerő-felkészítő megoldás, ami a pandémia utáni időszakban segítené a szállodaipar résztvevőit, kisvállalkozások adminisztrációját egyszerűsítő koncepció, online előfizetések optimalizálását vagy épp a fiatalok pályaorientációját segítő alkalmazás, és volt csapat, aki a balkezes sofőrök speciális helyzetében elmélyedve ötletelt és tenné biztonságosabbá számukra az autós közlekedést. De ezek voltak a legjobbak a zsűri értékelése szerint.
Az első helyezett a ReFilament csapat otthoni PET palack újrahasznosító ötlete lett, mely egy új eljárással a használt üdítős palackokat 3D-nyomtató alapanyaggá alakítja át.
A második helyezett Winter is coming csapata egy olyan okosmegoldást biztosítana az iskolákban, amely révén a gyerekeknek élményszerű programmá válhat a rendszeres vízfogyasztás.
A harmadik helyezett NextgenAudit csapat ötletével a termelő- és gyártóvállalatok képesek leváltani a hagyományos – számos ponton analóg – vizsgálati rendszereiket hatékony, környezetbarát és érintésmentes folyamatokra cserélni, amelynek része az online dokumentáció,.
A FoodArt csapat a gasztro-bloggereket, az azokat olvasókat és az éttermeket célozta meg. A megoldásban a gasztro-bloggerek receptjeinek lefőzésére jelentkezhetnek éttermek, míg a következő lépcsőben akár kiterjesztett valóság (AR) megoldások is gazdagíthatják az app-használati élményt.
A New Founders a tanítani és a tanulni vágyó közönség egymásra találását segítené ötletével, a digitális korrepetálás, szaktanár keresés és oktatás-kiajánlás folyamatát újítanák meg.
A Pleasurelab felnőtteknek szóló szexedukációs platformot alakítana ki.
A Vaquita a környezettudatos közösségeket célzó, környezeti lábnyom kompenzálását segítő ötletével nyert különdíjat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre