A NASA kutatóit is meglepte az eredmény.
A koronavírus első hulláma alatt a környezetkutató szakemberek azonnal észlelték, hogy a világméretű karantén nyomán mindenütt csökken a szén-dioxid-kibocsátás. Most a NASA kutatói megállapították, hogy a pandémia miatti bezárások 20%-kal csökkentették globálisan február óta a károsanyag-kibocsátásokat. Az eredmény még őket is meglepte - írja a Futurism című lap.
– Sok ország már az elmúlt évtizedekben is nagyon jó munkát végzett, de ez az eredmény azt mutatja, hogy még mindig lehet javítani emberi viselkedéssel a helyzeten – mondta Christoph Keller, a projekt vezetője. A NASA szakemberei ugyanis kifejlesztettek egy modellt, amivel pontosan meg tudták határozni, hogy mennyi lett volna a károsanyag-kibocsátás, ha nem kellett volna karanténba vonulnunk. Azt találták, hogy a városok többségében 20-50%-os csökkenés volt a szokásoshoz képest. Különösen megdöbbentő volt Milánó, ahol 60%-kal kisebb volt a nitrogén-dioxid-kibocsátás.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre