Kiütés, a Fradi már az első meccsen eldöntötte a továbbjutást

A Ferencváros a máltai Hamrun Spartans otthonában lépett pályára a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

Szerző: CHI
Létrehozva: 2023.08.10.
Fradi Málta Abu Fani

A Fradi gyorsan gólt szerzett Máltán, a 3. perc Abu Fani 30 méterről, jobb lábbal a bal felső sarokba lőtt. Az első félidőben több gól nem esett.

Abu Fani
Fotó: Árvai Károly

A második játékrészben gyorsan három gólt szerzett a Ferencváros, előbb az 51. percben Makreckis négy méterről fejelt a hálóba. Két perc múlva Varga Barnabás a bal alsó sarokba gurított, majd három perccel később ugyanő a jobb alsót választotta (0-4).

A 65. percben Varga már mesterhármasnál tartott, ezúttal 11 méterről talált be (0-5). A 89. percben szépítettek a máltaiak, majd a Fradi Owusu révén azonnal válaszolt, így végül 6-1-re nyert.

A visszavágót egy hét múlva a Groupama Arénában rendezik. A továbbjutó a negyedik fordulóban a litván Zalgiris Vilnius és a svéd Häcken Európa-liga-párharcának vesztesével küzdhet majd meg a csoportkörös szereplésért.