Stílusa a szabályokon kívül eső pop art képzőművészeti irányvonalat képviseli. A magyar műgyűjtők gyakorta emlegetik a „magyar Basquiat-nak”.
Patrick Murakami 1998-ban Japánban született, japán-magyar pop art festőművész, aki Japánban és Magyarországon él és alkot. Műveiben leginkább filozófiai és mitológiai elemeket használ. Meghatározó számára az individuális világnézet kifejezése. Az alkotás számára a kritikus tervezés és a tanulás folyamata. A műveiben használt szimbólumok mondanivalója összetett és mélységében bonyolult. Színhasználata figyelemfelkeltő, provokatív ugyan, de összességében harmonikus megjelenésű.
A Childhood memories kiállítás fő célja az adományozás, melynek révén támogatja és segíti azokat a rászoruló gyermekeket, akiknek kevés az esélyük a társadalmi integrációra és az oktatáshoz való hozzáférésre, valamint hogy felhívja a figyelmet az Unicef munkájára és fontosságára a világ gyermekei jövőjének előmozdításában.
Murakami fontosnak tartja a társadalmi elhivatottságot, az esélyegyenlőséget és a szabadságot, valamint azt, hogy a sikeréből anyagi támogatást nyújtson azon társadalmi rétegek számára, akiknek kiemelten fontos az oktatási integráció, a lehetőségek biztosítása, ezért minden kiállításán kiemelt szerepe van az adományozásnak.
A művész a Childhood memories kiállítás „CREO” című alkotásának teljes összegét az Unicefnek adományozza, rászoruló gyermekek részére, a szegénység csökkentésére és a hátrányos helyzetű gyermekek támogatására. A művész úgy véli, hogy az oktatáshoz való egyenlő hozzáférés egy olyan eszköz, amely segít a szegénység felszámolásában, enyhíti a társadalmi egyenlőtlenségeket.
A tárlat július 31-ig látogatható az Eötvös10 Művelődési Ház aulájában (1067 Budapest, Eötvös utca 10.).
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre