Meghívott előadó: Rubovszky György Zsolt, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta.
Honnan ismerhető fel a borderline személyiségzavar? Milyen hatékonysága, illetve csapdái vannak az önkényes diagnózisnak, illetve hogyan zajlik a személyiségzavar klinikai diagnosztizálása? Hogyan juthatnak az érintettek megfelelő szakmai segítséghez, egyáltalán milyen lehetőségek vannak a gyógyulásra? Mit tehetünk, ha szerettünk, ismerősünk – és így közvetetten mi is – szenvedünk a borderline személyiségzavartól?
A klinikai szakpszichológusok manapság kiterjedt eszköztárral és szemlélettel rendelkeznek, ami nemcsak a szakembereknek, hanem a laikus közönségnek is kitűnő támpontokkal szolgálhat a személyiségzavar megértéséhez és a jelek hétköznapi szituációkban való felismeréséhez.
Előadónk, Rubovszky György Zsolt klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, pszichodramatista és pszichoanalitikus kandidátus. György több mint 10 éves klinikai tapasztalata során számos alkalommal dolgozott borderline személyiségzavarral élő páciensekkel, valamint az ELTE-n kutatási területe a személyiségzavar pszichodiagnosztikája. Mind a klinikai munkája, mind a magánpraxisa során kifejezetten gyakorlati szemléletben dolgozik, illetve elkötelezett híve a tudományosan megalapozott módszereknek és járatos a csoportos, valamint az egyéni terápiás stílusokban is.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Időpont: 2023. november 16. (csütörtök) 19.30–21.00
Helyszín: MCC Hunyadi Mátyás Terem, 1113 Budapest, Tas vezér utca 3–7.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre