A lelki egészség világnapja alkalmából egy különleges előadással készülnek a szervezők.
Bár a legtöbbször tabu témának tekintjük, ugyanannyira fontos beszélni a lelki egészségünk védelméről és megőrzéséről, mint az egészséges életmódról vagy a szűrővizsgálatokról. Miért? A lelki egészség a teljes egészségünk része, az a forrás, amely képessé tesz bennünket arra, hogy sikeresen irányítsuk életünket.
Az egyik hangulatunkat érintő betegséget, a depressziót sokan még mindig csak valami kitalált betegségnek vélik, pedig az orvosi értelemben vett depresszió nem egyezik meg a szomorúsággal, átmeneti rosszkedvvel. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint a depresszió az egyik legnagyobb munkaképesség-csökkenéssel járó betegség a világon, és bárkit érinthet.
A depresszió jelenléte az élet minden területére hatással van: család, gyermeknevelés, házasság, párkapcsolat, barátok, munka, tanulás, karrier és pénzügyek. Kizárólag az Európai Unió tagállamaiban évente mintegy 60 000 ember hal meg öngyilkosságban és az áldozatok több mint a fele szenvedett depresszióban.
Ezen az előadáson mélyebbre ásnak a témában, és többek között ezekre a kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődők:
- Mi az ami, minden negyedik nőt és nyolcadik férfit érint valamikor az élete során?
- Miben különbözik a depresszió és a szomorúság?
- Miért gondoljuk betegségnek a depressziót?
- Hogyan segíthetünk magunkon, ha depressziósok vagyunk, és hogyan segíthetünk másokon?
Vendég: prof. Purebl György MD, PhD, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet igazgatója, kiemelkedő tapasztalatával és szaktudásával segít jobban megérteni és választ találni a depresszióval kapcsolatos kérdésekre.
Az előadáson a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: [email protected]
Időpont: október 19., 17 óra
Helyszín: Ferencvárosi Művelődési Központ és Intézményei – FMK
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre