Kerekasztal-beszélgetést tartanak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Kína-tanulmányok Tanszék, a Gyakorlati Diplomácia Szakkollégiuma, valamint két NKE-s hallgató, Nyakó László Benedek és Kovács Dániel szervezésével, melynek fókuszában Kína és az orosz–ukrán konfliktus áll.
„A hírek forgatagában nap mint nap rengeteg új fejleménnyel és elemzéssel találkozunk, melyek a szomszédunkban zajló orosz–ukrán konfliktussal foglalkoznak. Ez alkalommal a beszélgetés során Kína szempontjából vizsgáljuk meg a világrend alakulását jelentősen befolyásoló konfliktust. A Kínai Népköztársaság az elmúlt évtizedekben a globális tér meghatározó szereplőjévé vált.
Mi lehet Kína hozzáállása a háborúhoz? Hogyan változhat nemzetközi befolyása? Mik lehetnek Peking céljai a jelenlegi helyzetben? Milyen hatással lesz a konfliktus a kínai–amerikai hatalmi versengésre? Hogyan befolyásolja a konfliktus Kína és Oroszország viszonyát? Ezekre és egyéb hasonló kérdésekre fogunk választ kapni március 30-án, szerdán, 18 órakor.”
Az esemény szakértői: dr. P. Szabó Sándor, az NKE Kína-tanulmányok Tanszékének tanszékvezetője, az NKE egyetemi docense és a Keleti Nyelvek Iskolájának igazgatója; dr. Mártonffy Balázs, az NKE Amerika Kutatóintézet intézetvezetője, 2021-ig a Külgazdasági és Külügyminisztérium, Biztonságpolitikai Főosztály helyettes főosztályvezetője (NATO osztályvezető); valamint Ilyash György, a Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója, Oroszország szakértő. Az esemény moderátora László Mátyás, a Gyakorlati Diplomácia Szakkollégiumának tagja, az Innovációs és Technológiai Minisztérium Kína szakértője.
Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Oktatási Épület III. előadó, Budapest 1083, Üllői út 82.
Regisztráció az eseményre itt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre