
Tavaszi zenés mesetekergő – Magyarság Háza Mesedélelőtt
Az erdélyi Hajós Erika és Cserey-Both Zsuzsa mesés foglalkozása.
Az előadás a korunkat alapvetően meghatározó természet-, illetve környezetvédelemre és annak fontosságára reagál.
A Méhek meséje című összművészeti előadás egy interaktív utazásra hív! Réteken és erdőkön át, mocsarakon és sivatagokon keresztül vezetik a méhek az előadás apró nézőit. Ezáltal a gyerekek nem csak nézői, hanem résztvevői és alakítói is lehetnek a történetnek, amely a méhek megmentéséről szól. És hogy miért olyan fontosak a méhek? Az előadás e kérdésen keresztül igyekszik megragadni a földi élet összetett, bonyolult rendszerét, amelyben minden élőlénynek helye és feladata van.
Az óvodásoknak és kisiskolásoknak szánt darab középpontba helyezi a veszélyben lévő és megvédendő természetet az állatok, a növények fontosságának hangsúlyozásával, és igyekszik rámutatni arra a globális rendszerre, hogy minden élő függ a másiktól, egyik nem létezik a másik nélkül.
Az előadás a Méhkirálynő című népmeséből kiindulva, illetőleg annak a jelenkorba való átemelésével a jövő nemzedékének figyelmét kívánja felhívni a közelgő klímakatasztrófára oly módon, hogy a természet szeretetét hangsúlyozzuk, és nem a pusztítás mértékét.
A darab három táncossal, egy színésszel és egy festővel – vagyis a különböző művészeti ágak komplex összekapcsolódásával áll össze egy egésszé.
Az előadást 4 éves kortól ajánlják.
Előadók: Horváth Bence, Kiss Rebeka, Laza Tímea, Szalontay Tünde.
Helyszín: Nemzeti Táncszínház, Kamaraterem (1024 Budapest, Kis Rókus u. 16–20.)
Időpont: január 21. 10.30
Az erdélyi Hajós Erika és Cserey-Both Zsuzsa mesés foglalkozása.
Rügyfakadás, bolondozás!
Idén tavasszal ismét a vikingek világába invitálják a gyerekeket. Ezúttal a hajózás lesz a fő téma.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre