Farsangi mesék a Vándorúton Meseműhellyel

Újra mesél a Vándorúton Meseműhely a FSZEK Üllői úti Könyvtárában.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.02.18.
Farsangi mesék, Vándorúton Meseműhely

"Farsangi családi mesedélelőttünk a vidámságról, bolondozásról, átváltozásról, mulatságról fog szólni. Ehhez most is a világ népmesekincstárának meséit, valamint mondókákat, dalokat és találóskérdéseket hívunk segítségül. A családi mesedélelőttre óvodásokat és iskolásokat várunk szüleikkel, nagyszüleikkel.

A foglalkozást Dr. Susánszky Anna vezeti.

Farsangi-mesek-a-Vandoruton-Mesemuhellyel.
Fotó: Facebook

"A Népmesekincstár mesepedagógiai módszer lényege: rendszeresen ismétlődő mesemondás és mondókázás, a pedagógus közös játéka, tánca, éneklése a gyerekekkel, amely minden résztvevő számára valódi élményt és örömforrást jelent. Fontos szerepet kap még a mozgás, a kézművesség, az alkotás, a párbeszéd minden formája, az érzékszervek, érzékelés fejlesztése; valamint a kapcsolatkeresés a minket körülölelő világgal, a négy elemmel: földdel, vízzel, tűzzel és levegővel. Ezek a tevékenységek a gyerekeket a mesék kapujához vezetik, amelyen belépve mindenki megtalálhatja a mese – számára érvényes – neki szóló üzenetét. A tevékenységek célja az is, hogy segítségükkel a gyerekek megismerjék önmagukat, felfedezzék az összefüggéseket a világban, képesek legyenek ebben a rendszerben önmagukat elhelyezni, kapcsolódni másokhoz, és megtalálják a saját helyüket.

A Népmesekincstár mesepedagógiai módszer alapja: a mesehallgató gyerekek életkori sajátosságai, az őket foglalkoztató kérdések és a mesék összekapcsolása. Ezt egészítik ki a mondókák, népi játékok, népdalok, találós kérdések, nyelvtörők. Ezek az elemek, miközben önmagukban is értékes egészek, a mesék aranyfonalára fűzve komplex egységet alkotnak, a hozzájuk kapcsolható tevékenységekkel, minimum 8 intelligenciaterület fejleszthető. PL: A testről szóló mesékhez, kapcsolódik mondóka, népi játék, találós, népdal. Ugyanez igaz az időjárásra, családra, életre-halálra, számokra, állatokra, barátságra is."

Bajzáth Mária
tanító, tanár, neveléstudományi bölcsész, a Népmesekincstár Mesepedagógia Műhely vezetője, programgazda

A könyvtárak által szervezett programokon a részvétel ingyenes. Programjainkon csak az engedélyezett létszámban vehetnek részt a látogatók, ezért kérjük, regisztráljanak személyesen, telefonon vagy e-mailben. Jelentkezés: [email protected]"

Ajánlott korosztály: 4-10 évesek
Időpont: február 18., 10 órától
Helyszín: FSZEK Üllői úti Könyvtár (1191 Budapest, Üllői út 255.)
 

 









Top hírek

mesekör

Liget mesekör felnőtteknek

Újra vár minden mesehallgató és mesemondó felnőttet a Liget Mesekör, minden hónap második szerdáján, a Meseszó Egyesület mesemondóival.





Hírlevél-feliratkozás