
JAMN – Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
Porkoláb Sándor illuzionisztikus mintázatai és téralkotásai valójában filozofikus, elvont világmagyarázatok.
Nagy utat járt be Porkoláb Sándor a művészi pályáján. Festészetében a kezdeti, természetelvű ábrázolást a hatvanas években felváltotta a jelképekben való gondolkodás. Érdeklődése a magyar népművészet motívumai, a szentendrei festészet hagyományai, a kassáki képarchitektúra, majd egyre inkább a keleti filozófia vizuális formakincse, a mandalák, a geometrikus világképek felé fordult.
A pöttyökből, majd négyzetekből felépített struktúráiból virtuális tereket épített, melyek kapcsolatba hozhatóak az op-art vagy Vasarely művészetével, de Porkolábot leginkább a színdinamika és a színek pszichológiai hatása és ereje foglalkoztatta. Képein rend és harmónia uralkodik, melyet a matematika, a geometria és a színdinamika törvényei irányítanak, de rendszereit mindig átjárja a játékosság is.
A kiállítást Nagy T. Katalin Lajos-díjas művészettörténész nyitja meg.
Közreműködik: Kertész Endre cselló.
Időpont: március 7., 18 óra
A tárlat március 31-ig nézhető meg.
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
Idén nemcsak nosztalgiázhattok a 90-es évek kultikus alkotásain, hanem felfedezhetitek a legújabb díjnyertes magyar filmeket is.
A szerzővel, Tankó Andrea erdélyi prózaíróval Kalocsai Andrea, a közmédia műsorvezetője beszélget.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre