Bár Magyarországon ragaszkodunk a hagyományos aromákhoz, külföldön szeretnek kísérletezni a szaloncukrok ízesítésével.
A karácsony a magyaroknak egyet jelent a szaloncukorral, amiből nemcsak a szánkba, hanem a fenyőfára is kerül. Kedveljük a jól bevált ízeket, ezért nem igazán szoktak az édességkészítők kísérletezni újdonságokkal. Külföldön azonban egyre bátrabban töltik meg az ünnepi édességet olyan alapanyagokkal vagy ételekkel, amik hallatán elborzadunk. A Metropol most összeszedte a 4 legmeghökkentőbb ízesítést.
Németországban a karácsonyi hagyományok elengedhetetlen kelléke az uborka. A családok karácsonykor elrejtenek egyet a fán, és amelyik gyerek elsőnek megtalálja, kap egy kis ajándékot. Az egyik édességgyártó cég pedig kapva az alkalmon, 2017-ben előrukkolt az uborkás szaloncukorral. Az édesség zöld színű, a külsejét uborkával színezett étcsoki borítja, a belsejében pedig uborkazselé található. A furcsa párosítás mérsékelt sikert aratott a vásárlóknál, de a termék azóta is kapható.
Japán egyik leghíresebb étele a szusi, melyet már szaloncukor formában is megtalálhatunk az egyik helyi büfé kínálatban. A kicsit sem szokványos édesség alapja a rizs, melyet a hagyományos módon készítenek el, és tekernek fel az úgynevezett nori-lapba. A feltekert, cukorka formájú szusikat ezután csokiba mártják, majd színes papírokba és csomagolják. Az étkezdében igazi specialitásnak számít a szusi-szaloncukor, sokan csak a furcsa édesség miatt látogatnak el a helyre.
Az amerikaiak egyik leghíresebb vegán szaloncukra a fodros kel ízű, ami szárított por formában kerül az édességbe. A cukor alapja egy édes fodroskel-massza, a csokibevonatba pedig szintén kerül a porból. A vegánok egyik nagy kedvence lett az édesség, ami elmondásuk szerint isteni, és egyáltalán nem érezhető benne a zöldség íze.
Milánó egyik híres pizzázója évek óta elkészíti a saját pizzás szaloncukrát. Bár a pizzatésztában sült paradicsomos sajtos ételnek nem sok köze van az édes, hagyományos szaloncukorhoz, a helyiek mégis odavannak érte, és nagy mennyiségben rendelnek belőle az ünnepekre.
A felmérések szerint a magyar vásárlók ragaszkodnak a klasszikus ízesítésű szaloncukrokhoz.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre