Ha farsang, akkor maszkok és maskarák! Legyen szó gyerekekről vagy felnőttekről, a beöltözés minden korosztály számára jó móka lehet, főleg, ha a jelmez élethű. Most eláruljuk, miért és hogyan érdemes ruhát bérelni az alkalomra.
1. Válasszuk a hazait
Sok itthoni és külföldi webshop kínál látványos jelmezeket, amiket pár kattintással megrendelhetünk, mégis érdemesebb a hagyományos kölcsönzőket választani. Egyrészt felpróbálhatjuk a holmikat, másrészt kímélhetjük a környezetet, és elkerüljük az egyszer viselt ruhák felhalmozását.
2. Ellenőrizzük a készletet
Akármelyik kölcsönzőt is választjuk, előzetesen tájékozódjunk annak weboldalán. Itt akár online készletinformációt is találhatunk, így előre kinézhetjük, mely jelmezek jöhetnek számításba. Mindenképpen érdemes felpróbálni, hogy ne átvételkor derüljön ki a méretkülönbség.
3. Visszajár a foglalási díj?
A bérleti díjak jelmezenként eltérőek lehetnek. A kölcsönzési idő általában egy alkalomra szól, azonban a népszerű farsangi időszakban sok helyen csak egy napra adják ki a ruhákat. A legtöbb helyen foglalási díj fizetése is szükséges, amelyet általában csak betegség esetén térítenek vissza.
4. Fotózzuk le a hibákat
Néhol a kölcsönzési díjon felül kauciót is kell fizetni az adott ruhadarabért. Ez egyfajta biztosíték a cég oldaláról arra, hogy épségben hozzuk vissza a jelmezt. Ha mi is biztosra akarunk menni, vigyázzunk a ruhára, illetve a kibérléskor fotózzuk le aktuális állapotában, hogy a mi kezünkben is legyen valami.
5. A kiegészítőkkel lesz az igazi
Sok jelmezhez kiegészítők is tartoznak: kalap, kesztyű, nyakkendő, fejdísz, paróka vagy éppen sétapálca. Ezek általában benne vannak a szett kölcsönzési árában, de a biztonság kedvéért kérdezzünk rá. A legtöbb jelmezhez nem tartozik lábbeli.
6. Szárnyalhat a fantáziánk
Egyes helyeken egyéni jelmezkészítés is elérhető. Ilyenkor saját elképzeléseink szerint varrják meg a kívánt ruhát, miután levették a pontos méreteinket és személyre szabott árajánlatot adtak. Ez a folyamat több időt vehet igénybe, ezért érdemes előre gondolkozni.
7. Pontos méretre igazítva
Bizonyos kölcsönzők vállalnak méretre igazítást is, így ha a gyerkőcnek vagy éppen nekünk túl nagy lenne az áhított maskara, ránk szabhatják. Ennek felára van, ami főként az igazítás mértékétől függ.
8. Bízzuk inkább a tisztítóra
A legtöbb kölcsönző maga intézi a tisztítást, így nekünk ezzel nem kell bajlódnunk, a kibérléskor pedig biztosak lehetünk abban, hogy tiszta ruha kerül hozzánk. Ettől függetlenül előfordulhat, hogy régebbi foltok vannak egy-egy anyagrészen, ezt ellenőrizzük, majd mérlegeljünk.
9. Az idő pénz
A visszaszállításnak pontos időben kell történnie, különben pluszdíjat számolnak fel. Épen adjuk le a holmikat, azaz ne legyen rajtuk szakadás, vasalás okozta kár, szennyeződés, kiégetés, hiányzó ruharészek vagy kiegészítők. Ha mégis baj történt, ne javítsuk meg, bízzuk ezt a hozzáértőkre!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre