A mentális egészségre is rossz hatással van, ha az ember sokáig dolgozik olyan helyen, ahol megkeseríti a mindennapjait a környezete.
A mérgező környezet többek között depresszióhoz, szorongáshoz, kiégéshez vezethet, ezért sem szabad alábecsülni azt, hogy hogyan érezzük magunkat a munkahelyünkön. Összegyűjtöttük a jeleket, amelyek segítenek felismerni, hogy baj van!
Már az állásinterjún legyen gyanús, ha a leendő felettesed túlságosan dicsér, anélkül, hogy megpróbálna megismerni. Az olyan kijelentések, mint „Ön a legjobb jelölt, akit valaha láttunk”, részei lehetnek a manipulációs taktikának. Az eltúlzott vállalati kultúrával kapcsolatos állítások is kételkedésre adnak okot. Ha az interjúztató fölényesen beszél, amit mond az már-már túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg okkal fogtál gyanút, és a rendkívül támogató környezet ígérete hamisnak bizonyulhat.
A mérgező munkahelyeken gyakran figyelmen kívül hagyják az alkalmazottak határait. Ez megnyilvánulhat abban, hogy elvárják a túlórát vagy a munkaköri leíráshoz nem kapcsolódó feladatok elvégzését. Ha az interjú során minden jól alakult, akkor is érhet még kellemetlen meglepetés. Talán jobb menekülőre fogni, ha az új munkatársak pletykálnak, kibeszélik a korábbi alkalmazottakat. Az egyértelmű vészjósló jelek közé tartozik, ha gyomorgörccsel indulsz munkába és elvesztetted a motivációd. Aki hosszú távon ki van téve ennek, könnyen tapasztalhat szorongást és alvászavart, akár még a szabadsága alatt is. Ezeknek a jeleknek a felismerése a mentális egészség megőrzéséhez fontos tudni, hogy mikor jött el az ideje az egészségesebb munkakörnyezet keresésének.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre